Databáze lží: Andrej Babiš a stahování dat

Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy. O projektu více zde.

«« Zpátky do databáze lží

Andrej Babiš: Můj tým dojednal neomezené stahování dat

Chlubit se cizím peřím není českému premiérovi cizí. Předvedl to například v červnu, kdy mobilní operátor T-Mobile oznámil, že dočasně v létě nabídne na trhu neomezené stahování dat.

“Společný výsledek dlouhodobého vyjednávání mého týmu.” Takto na Twitteru premiér Andrej Babiš reagoval na oznámení T-Mobilu.

A ještě přidal, že konkrétně to dojednal ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, vládní zmocněnec pro oblast IT Vladimír Dzurilla a poslanec ANO Patrik Nacher.

Jenže T-Mobile se překvapivě veřejně ohradil.

“Dobrý den, pravda je, že vedeme průběžný dialog s představiteli státu, kteří mají v gesci telekomunikační trh, nicméně na tvorbě konkrétních nabídek s nimi nespolupracujeme,” uvedls v reakci na jeden z dotazů na sociálních sítích pracovnice operátora.

Přistižený premiér několik hodin mlčel. Na otázky ohledně svého původního výroku nijak nereagoval. Pak a svém twitterovém účtu lakonicky konstatoval: “Chceme budovat digitální Česko a bez dostupných dat to fakt nepůjde. Věřím, že ceny za data tedy klesnou i po ukončení této letní akce.”

Vysoké ceny za mobilní data v Česku vládní i opoziční politici kritizují již dlouho, nikdo z nich s tím ale dosud reálně nic neudělal. Jak například poznamenala Babišova ministryně Marta Novákova: Češi si za vysoké ceny dat mohou sami, protože je málo využívají. I tento výrok nakonec přispěl k jejímu pádu.

«« Zpátky do databáze lží

 

Projekt vznikl za podpory Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.