Holding poslance Babiše si stěžuje, že ho vláda Petra Fialy šikanuje.
Společnost Andreje Babiše Agrofert se brání proti výrokům ministrů Fialovy vlády, kteří mluví o nutnosti odstřihnout státní správu od lidí spjatých s bývalým premiérem a také řeší neoprávněné dotace pro jeho holding.
Agrofert si proto zaplatil inzerát v médiích, v němž dnes zveřejnil otevřený dopis premiérovi Petrovi Fialovi. „Bohužel, v České republice jsme ze strany představitelů současné vlády cílem bezdůvodných útoků na naši společnost. Tyto útoky poškozují naši pověst a dotýkají se i více než 30 tisíc našich zaměstnanců, kteří poctivě dělají svoji práci,“ píše se v dopise.

Pac-man z loňského jara, kdy jej vyrobila v řepkovém poli Agrofertu skupina Ztohoven Foto: Ztohoven
Vedení firmy uvádí, že předseda představenstva společnosti Zbyněk Průša už poslal premiérovi osobní dopis, v němž jej žádal, aby se jeho ministři zdrželi výroků, které firma vnímá jako poškozující. „Nedostal odpověď… Proto jako druhý vstřícný krok volíme tento otevřený dopis,“ dodává Agrofert nyní.
Holdingu poslance Babiše se nelíbí zejména výroky ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, který mluvil o tom, kolik bude stát po Agrofertu vymáhat miliard na neoprávněně vyplacených zemědělských dotacích. Nebo výroky ministra průmyslu Jozefa Síkely, který oznámil, že stát bude chtít zpátky sto milionů za dotaci pro toastový chleba.
