Agrofert píše vládě: Neříkejte o nás ty ošklivé věci

Holding poslance Babiše si stěžuje, že ho vláda Petra Fialy šikanuje.

Společnost Andreje Babiše Agrofert se brání proti výrokům ministrů Fialovy vlády, kteří mluví o nutnosti odstřihnout státní správu od lidí spjatých s bývalým premiérem a také řeší neoprávněné dotace pro jeho holding.

Agrofert si proto zaplatil inzerát v médiích, v němž dnes zveřejnil otevřený dopis premiérovi Petrovi Fialovi. “Bohužel, v České republice jsme ze strany představitelů současné vlády cílem bezdůvodných útoků na naši společnost. Tyto útoky poškozují naši pověst a dotýkají se i více než 30 tisíc našich zaměstnanců, kteří poctivě dělají svoji práci,” píše se v dopise.


Pac-man z loňského jara, kdy jej vyrobila v řepkovém poli Agrofertu skupina Ztohoven Foto: Ztohoven

Vedení firmy uvádí, že předseda představenstva společnosti Zbyněk Průša už poslal premiérovi osobní dopis, v němž jej žádal, aby se jeho ministři zdrželi výroků, které firma vnímá jako poškozující. “Nedostal odpověď… Proto jako druhý vstřícný krok volíme tento otevřený dopis,” dodává Agrofert nyní.

Holdingu poslance Babiše se nelíbí zejména výroky ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, který mluvil o tom, kolik bude stát po Agrofertu vymáhat miliard na neoprávněně vyplacených zemědělských dotacích. Nebo výroky ministra průmyslu Jozefa Síkely, který oznámil, že stát bude chtít zpátky sto milionů za dotaci pro toastový chleba.

Firma výslovně zmiňuje i slova Víta Rakušana o “deagrofertizaci” či tiskovou zprávu Ivana Bartoše o výsledcích unijní kontroly dotací, které se týkaly holdingu.

Agrofert se sice zlobí, ministři nicméně mají pro svá vyjádření oporu v auditech Evropské unie. Ta opakovaně a jasně konstatovala, že holding dostal některé z dotací, aniž na ně měl nárok.


ČTĚTE TAKÉ: Na důležitých postech dál sedí Babišovi lidé. Fialovi se očista nedaří


Konkrétně u linky na nový toastový chleba Penamu už to unijní auditoři konstatovali před třemi lety. Jenže to bylo za vlády Andreje Babiše a státní aparát se pod jeho vedením k vymáhání neoprávněně vyplacených peněz neměl. Situace se změnila až s nástupem nové vlády poté, co Babiš prohrál loňské říjnové volby.

Není to poprvé, co Agrofert hájí svojí pověst prostřednictvím inzerátů v médiích. Firma Andreje Babiše to udělal už v roce 2017. Byl to rovněž volební rok jako letos a koncern v inzerátu ujišťoval, že jeho byznys ze zcela čistý a negativní informace jdou na vrub politickému boji.

Zdroj náhledové foto: Ztohoven

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email