ANO tepe Fialu za počet ministrů. Jeho stínová vláda také nabobtnala

Stínová vláda Babiše má také dvě nová ministerstva.

Stínová vláda Andreje Babiše, který se s ní chce po příštích volbách dostat zpátky k moci, dnes poprvé zasedne. A zatímco Babiš osobně i jeho poslanci tepou Fialův tým za rozšíření počtů resortů, o tom, že zbytněla i jeho stínová vláda bývalý premiér mlčí.


Lízejte, než to zakážou. Foto: Hnutí ANO

Pro začátek pár citátů poslanců ANO směrem počtu ministrů Fialovy vlády. “Je vás tolik, že se ani všichni pořádně nevejdete do vládní lavice ve Sněmovně,” prohlásil poslanec Babiš.

“Vy jste vláda, co kyne. Vy máte rekordní počet ministrů, že musíte mít další židli a sedět ve dvou řadách,“ říkal v CNN Prima News poslanec Patrik Nacher.

A na svém Twitteru pak Nacher dodal: “Počet ministrů se zvýší z 15 na 17. Rozumím, pět stran je třeba uspokojit, takže rekordní počet místopředsedů PSP a teď zvýšení počtu členů vlády. Pěkně nám to, přímo symbolicky, s těmi úsporami začíná…”


ČTĚTE TAKÉ: Nová strategie, jak dobýt Hrad. Babiš sjednotitel


Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně sněmovny Jana Vildumetzová Mračková. “A teď, když tedy říkáme, že chceme být úsporní, už to tady zaznělo, máme 17 ministrů, o 3 více než obvykle,” pravila během rozpravy o důvěře vládě.

Babišova stínová vláda, tak jak ji popsala média a ANO to nijak nedementovalo, ale bude mít také více resortů, než tomu bylo u jeho faktického kabinetu.

Přibudou dva posty: ministr pro digitalizaci a ministr pro ochranu spotřebitele. Jejich existenci potvrdil webu Aktuálně.cz Patrik Nacher, který je stínovým ministrem pro spotřebitele.

“Taková ochrana jde přes několik resortů, což není pro spotřebitele dobré. Například exekuce a insolvence se řeší přes ministerstvo spravedlnosti, stejně jako hromadné žaloby, energošmejdi přes ministerstvo průmyslu a obchodu, zákon o spotřebitelském úvěru přes ministerstvo financí. Mnohem lepší to bude, když my to nyní sjednotíme,” citoval web Nachera.

Stínová vláda Andreje Babiše tak má mít šestnáct křesel. To je o jedno méně, než má ta současná Fialova.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email