ANO zametá stopy. Záznamy ze svatby Vildumetzové mizí. Je na nich i Babiš

Záběry z veselky dostaly do nepříznivého světla i Andreje Babiše, který je na snímcích se zatčeným podnikatelem Zakaríou Nemrahem.

24. srpna se místopředsedkyně sněmovny za ANO Jana Mračková Vildumetzová dozvěděla, že své přátelské vztahy na zatčeného podnikatele Zakaríu Nemraha už neudrží v tajnosti. Tehdy se jí redakce Neovlivní.cz poprvé zeptala, co přesně ji kromě přátelství s mužem obviněným v kauze Dozimetr spojuje.


Andrej Babiš přihlíží tanci novomanželů, drží se za ruku s Nemrahovou partnerkou. Obviněný podnikatel na snímku zcela vpravo Foto: Jana Mračková Vildumetzová

Přesto to trvalo celé dva týdny, než lidé z Babišova týmu a politička spustili Akci úklid. Do té doby redakce stačila postahovat dvě desítky veřejně dostupných záběrů ze svatby Jany Mračkové Vildumetzové, které ji usvědčovaly ze lži. V původní reakci se totiž své kontakty na muže ze skupiny, kterou Andrej Babiš označuje za mafii, snažila bagatelizovat slovy, že to je “známý manžela”.

Svatební video ale podpořilo tvrzení svědků redakce, že je pojilo se Zakaríou Nemrahem přátelství. Podnikatel byl totiž na jejich svatbě. A to dokonce v roli svědka. Účastnil se církevního obřadu, kde seděl mezi nejbližšími příbuznými, a později také svatební hostiny.

Jak následně sama Mračková ve večerní reakci zveřejnila, Nemrah je i kmotrem jejich syna. Opět to ale přehodila na manžela. “Vybral si ho i na křest, já měla jinou volbu,” tvrdí.


ČTĚTE TAKÉ: Zatčený podnikatel byl Vildumetzové na svatbě. Jako svědek


Odkazy na video měla politička ještě do včerejšího večera na svých sociálních sítích. Teprve dvě hodiny poté, co se text o svatbě objevil na stránkách Neovlivní.cz, začaly odkazy postupně mizet.

Jana Mračková Vildumetzová už minulý týden, kdy jsme část jejích toxických vazeb popsali, zvolila taktiku svého šéfa: Nikdy neodstoupím. Výzvy k rezignaci označila za absurdní a podpořil ji i sám Babiš.

Ani tehdy ji ale nenapadlo zamést stopy. Důkazy tak nakonec poskytla politička sama proti sobě.

Je přitom možné, že Mračková Vildumetzová spoléhala na to, že snímek Zakarií Nemraha donedávna nebyl nikde dostupný. A veřejnost ho tedy nezná. Jedinou fotku před lety zveřejnil v rubrice Módní policie deník Blesk, v souvislosti s akcí Dozimetr ji ale nepoužil. Podnikatele se novinářům nepodařilo vyfotit ani při zatýkání či převozu do vazby. Bez osobní znalosti či nápovědy ho tedy není možné odhalit ani mezi svatebčany.

Mračková Vildumetzová přitom svojí neopatrností vystavila delikátní situaci i samotného Andreje Babiše. Na videu jsme totiž našli záběr, na kterém tehdejší premiér přihlíží s dalšími svatebčany tanci novomanželů. Za ruku se u toho drží s partnerkou zatčeného Zakaríi Nemraha, který pak svírá její levici.

Byl to přitom právě Andrej Babiš, kdo se kvůli vazbám vládních politiků na obviněné v kauze Dozimetr minulý týden pokoušel na mimořádné schůzi svalit Fialův kabinet. Neuspěl.

A teď sám čelí otázce: jaké to bylo, když se potkal s “mafiánem”.

Příběh přátelství Babišovy političky se zatčeným podnikatelem popisujeme v zářijovém tištěném časopise Neovlivní.cz. K mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Jana Mračková Vildumetzová

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email