Ať prodají drahá auta. Okamura souzní s žumpou sociálních sítí

Nejde přitom vůbec o ideologii, ale o byznys, říkají o lídrovi SPD partajní odpadlíci.

Tak jako už mnohokrát v časech krize Tomio Okamura přizpůsobil svoji politickou strategii náladám na sociálních sítích. Od Putinovy invaze na Ukrajinu jeho tým monitoruje především Facebook a pečlivě sleduje nálady frustrované části obyvatel. A k těm pak Tomio Okamura mluví.


Mají moc drahá auta…. Foto: David Peinado Romero / Shutterstock.com

Naposledy dostal prostor v České televizi toto úterý, kdy se pustil do ukrajinských uprchlíků, kteří do České republiky prchají v drahých vozech.

“Když si tady někdo požádá o humanitární dávku pět tisíc korun a zároveň jezdí autem za několik milionů, tak si myslím, že je adekvátní, aby z nás nedělal hlupáky a aby to auto prodal. Jsou to dražší auta než má průměrný Čech,” prohlásil.

Inspirace je zjevná. Stačí zabrousit na sociální sítě, kde se příspěvky s podobným obsahem šíří už skoro dva měsíce. Jeden za všechny ZDE.

A lidé téma Ukrajinců s drahými auty hojně komentují. “No strašný chudáci jsou. Jezdí si v luxusních autech, a půlka českých občanů, kvůli nim skončí na ulici, aby měli kde oni bydlet. Vláda úplně k h…,” stojí například v tomto příspěvku.

Nebo v tomto: “Jen cestou do práce do Brandýsa potkávám auta jako například velké nové SUV Audi a další se značkou UA a když jsem odjížděla z parkoviště domů, vedle mne stálo nejnovější Clio se značkou UA. Bylo mi blbé podívat se dovnitř, nakonec jsem to udělala, na místě řidiče seděl Ukrajinec – chlap, v montérkách. No, odjížděla jsem s pocitem chudého příbuzného. Máme Felicii 1998.”


ČTĚTE TAKÉ: Odpadlíci z SPD promluvili. Hnutí je podvod na voliče


Jak ovšem upozorňují lidé, kteří s Tomiem Okamurou pracovali a rozešli se s ním, ti, k nimž mluví, netuší, že to je ze strany lídra SPD všechno jenom hra. Ve skutečnosti totiž nejde o žádnou ideologii, ale tvrdý byznys. Přesněji: především o státní příspěvek za volby.

“SPD považuji za podvod na voliče,” citovali jsme v časopise Neovlivní.cz bývalého místopředsedu pražské buňky Okamurovy partaje Roberta Vašíčka.

A podobně mluvili další lidé, kteří Okamuru opustili. Jako třeba bývalá krajská místopředsedkyně z Hradce Králové Luďka Tomešová: “Když zpětně sleduji kroky Tomia Okamury a dalších z vedení SPD, tak se obávám, že to je opravdu podvod na voliče. Trošku uděláme bubu, aby to nějak vypadalo, ale ve skutečnosti odmáváme něco úplně jiného. Zkrátka něco jiného říkají a něco jiného dělají.”

Nebo John Vostenak, bývalý člen SPD v Liberci. “Ten, kdo do toho trochu vidí, ví, o co jde. Jedna věc je oficiální program, ale je to slibotechna. Jde jim jen o to udržet si fleky,” řekl. 

Tak jako v minulosti mnohokrát, Tomio Okamura během války na Ukrajině jako první pochopil, na jakou strunu zahrát. Umí využít všeho, co ostatní chtějí zamést pod koberec.

Tentokrát se ale stejně jako v říjnových volbách přetahuje o hlasy stejných lidí, které se populistickými výkřiky snaží získat i Andrej Babiš. Důvod, proč nyní lídři hnutí SPD a ANO přitvrdili v rétorice, je rekordní počet bezprizorních voličů, kteří od voleb nemají zastoupení v parlamentu.

Andrej Babiš i Tomio Okamura umí počítat. Ví, kolik jejich partaje dostaly hlasů. A ví, že se “na ulici” válí další milion. Stačí si pro hlasy sáhnout.

Kdo zvedne milion hlasů popisujeme v květnovém časopise Neovlivní.cz, který je ještě pár dní k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: David Peinado Romero / Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email