Květnový časopis: atomové kompro, zatajené akcie člena vlády a ústup z výsluní LB

Odhalení o utajených aktivitách jednoho z členů Fialova kabinetu či analýza, jak moc máme brát vážně Jindřicha Rajchla v květnovém časopise Neovlivní.cz.

Je to už skoro měsíc, co byl v jihokorejském Soulu zadržen český vojenský lékař. Za údajné obtěžování tamní hygieničky v letadle. Příběh nasvítil zákulisí aktuálnější největší evropské zakázky – tendr na dostavbu elektrárny v Dukovanech.


Ilustrace: Shutterstock

“Tajné služby řeší, kdo se snaží zakázku zmanipulovat,” píše květnový časopis Neovlivní.cz

Vedle rozsáhlé investigace o zákulisí miliardového tendru zveřejňujeme také odhalení o utajených aktivitách jedno z členů Fialova kabinetu. V časopise přinášíme rovněž důkladnou analýzu, jak moc máme brát vážně Jindřicha Rajchla a jeho mocenské choutky. Bude jen kometou nebo nahradí třeba Tomio Okamuru? Mimochodem mají jedno společné: nejde o ideologii, ale o moc a s ní spojené peníze.

Květnový časopis Neovlivní.cz právě míří k předplatitelům. Objednávat jej můžete ZDE.

Sepsali jsme také důkladný profil jedné skutečně vlivné Češky, která se ale v populárních žebříčcích mocných tuzemských žen nikdy neobjevila. Možná proto, že ten vliv skutečně má, jak zjistíte z článku o diplomatce Evě Filipi, která po více než dekádě končí svoji misi v Sýrii.

Rozhovor je o umělé inteligenci se Sarou Polak. Jak moc máme být ve střehu? Dotkli jsme se mimo jiné bezpečnosti, ale také třeba genderové korektnosti.

“Na to teď koluje jeden hezký vtip, kdy požádáte AI, aby vám řekla vtip o ženách. Ona vám na to řekne, že to není korektní. Vy ji pak požádáte, aby vám řekla vtip o mužích, což udělá. Na závěr ji požádáte, ať vám řekne vtip o opačném pohlaví, a ona vám řekne vtip, jak ženy neumějí řídit,” popisuje Polak.

V květnovém časopise nechybí tradiční zamyšlení principála Jana Hrušínského, investigace o utajených aktivitách jednoho z členů Fialova kabinetu a další čtení.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

 

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email