© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Dubnový časopis Neovlivní.cz kromě odhalení o skrytých koncesionářských poplatcích přináší také investigaci o fungování komunistů, kteří se derou k moci. Unikátní analýzu, kam zavede světovou ekonomiku Trumpova celní válka a retro Devět životů Mrázkova pobočníka Tomáše Pitra.
„No samozřejmě, jsem trumpista,“ prohlásil Andrej Babiš na konci března v rozhovoru pro iDnes.
Lídr ANO, který se na podzim chce stát znovu premiérem, se obdivem k Donaldu Trumpovi netají. A nezviklaly ho ani kroky amerického prezidenta po jeho zvolení jako třeba rozpoutání celní války, na kterou doplatí i Česká republika. „Donald Trump do toho vletěl jako uragán, všichni politici by si z něj měli vzít příklad, jak rychle plní to, co sliboval lidem před volbami. Má Ameriku na prvním místě a my zase máme Česko a české občany na prvním místě,“ řekl pak Babiš na začátku března serveru Novinky.cz.
A tím se podle odhalení z dubnového časopisu Neovlivní.cz řídí i během své kampaně, která ho má přivést zpátky do Strakovy akademie. Rozhodl se zkrátka Trumpa kopírovat. A to i v personální politice.„Babiš si nyní nejvíc zakládá na loajalitě. Ostatně podle toho také skládá tým pro případnou vládu. Aby se mu tam nedostal už žádný Telička, Macura nebo Jourová,“ cituje časopis Babišova spolupracovníka s odkazem na výrazné postavy, na které miliardář v minulosti vsadil a ony se od něj později odvrátily.
„S personální politikou souvisí i myšlenka, s níž si pohrává Babišův tým i politik osobně. A tím je hledání české verze Elona Muska. Superúspěšného byznysmena, kterého veřejnost miluje a pomůže mu s prosazením jeho cílů,“ píše časopis
Ten popisuje i to hlavní: Co AB chystá pro případ, že se znovu stane předsedou vlády.
Kromě pohledu do Babišovy kuchyně tištěný časopis přináší i další investigaci ze zákulisí tuzemských komunistů, kteří rovněž mají ambice podílet se po volbách na moci. Tentokrát jde o patnáct exekucí místpředsedkyně partaje, která současně komunistům spravuje miliardový majetek. V čem spočívá její kouzlo? A jak souvisí financování KSČM s cestami jejích lídrů do totalitní Číny?
ČTĚTE TAKÉ: Patnáct exekucí místopředsedkyně komunistů
Magazín Neovlivní.cz popisuje také neznámé souvislosti nedávno schválené novely koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní média. Dvě slova v novém mediálním zákoně způsobila, že poprvé od listopadu ’89 se stát zavázal, že bude České televizi a Českému rozhlasu posílat stále víc a víc milionů přímo z veřejných rozpočtů. Bude čím dál větším koncesionářem se zdaleka největším vlivem. Detaily popisuje text Tiché zestátnění, který rozkrývá, kdo nově bude platit a veřejnost to ani nezaznamenala.
Vracíme se také ke korupční kauze Motol a incidentu z pražské restaurace Kogo, kde za bílého dne bodyguard Tomáše Pitra vytáhl na jeho obchodního partnera pistoli. Ustojí Mrázkův pobočník potíže i tentokrát? Napoví retro Devět životů Tomáše Pitra.
Z té nedávné minulosti popisujeme dva roky starý příběh Svorkovnice u Michala Šnobra, jednoho z nejcitovanějších a neznámějších expertů na ČEZ a energie. Sám se ovšem kvůli odebírání elektřiny dostal do potíží, jak píšeme v časopise Neovlivní.cz.
A jeden pohled za oceán. Z historie víme, co celní války dokážou. Příkladem nejznámějším je světová hospodářská krize, kterou v roce 1929 odpálil krach na newyorské burze. Do světa se krize rozšířila zásluhou tehdejší americké vlády, která na dovozy do USA zavedla drastická ochranářská opatření. Od té doby vedou soupeřící mocnosti „lokální“ obchodní války, ale nic tak rozsáhlého jako to, co ve svých projevech slibuje – a začal zavádět – úřadující americký prezident, tu dlouho nebylo. Kam zavede Trumpova celní válka světovou ekonomiku?
Rozhovor jsme tentokrát pořídili s Martinem Bursíkem, bývalým ministrem pro životní prostředí v Topolánkově vládě. Že už nemá, co říct?
V roce 2014, po ruské invazi na Krym, inicioval petici, jíž autoři žádali vládu o zastavení vydávání víz občanům Ruské federace vyjma prokazatelných odpůrců režimu, zmrazení kont ruských oligarchů či přijetí konkrétních kroků k odpoutání se od závislosti na ruském plynu. Tehdy to však nikoho moc nezajímalo. „Mlčením k okupaci Krymu jsme zradili principiální postoje a povzbudili Putina k zahájení plnohodnotné války na Ukrajině. Toto selhání nesmíme zopakovat,“ říká dnes Bursík.
Připouští, že v krátkodobém horizontu jsou investice do obrany Evropy důležitější než investice do ochrany klimatu. Druhým dechem ale dodává, že silná pozice Evropy k Číně a USA se bude odvíjet právě od schopností EU inovovat a konkurovat v mnoha oblastech, jako je zajištění strategických surovin pro výrobu obnovitelných zdrojů energie, baterií, elektromobilů a autonomních vozidel, chytrých sítí, vytápění a chlazení tepelnými čerpadly, cirkulární ekonomiku, výrobu nízkouhlíkového cementu, digitalizaci průmyslu, využití vodíku nebo energetickou účinnost.
„Kdyby EU investovala pouze do obrany a zastavila investice do dekarbonizace a konkurenceschopnosti, ztratí globální vliv a budoucnost,“ prohlásil během rozhovoru pro Neovlivní.cz.
Dubnový časopis míří k předplatitelům. PŘEDPLATNÉ.
Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO