Prostě musí z firem odejít, říká o Kleslové Babiš

Lídrovi ANO Andreji Babišovi začíná docházet trpělivost s byznysovými aktivitami šéfky pražské buňky jeho hnutí Radmily Kleslové. Jen co strana mediálně urovnala případ její milionové smlouvy s polostátní firmou ČEZ, která nakonec skončila její rezignaci na post místopředsedkyně partaje, je tu nový problém s jejími příjmy z městských společností. Babiš říká: musí to skončit

Deník Neovlivní.cz dnes na základě analýzy opozičních Pirátů z pražského magistrátu informoval, že vlivná politička ANO si díky angažmá v orgánech společností PRE a Pražská teplárenská, v nichž má město podíl, přijde měsíčně včetně tantiém na 360 tisíc korun (více zde »).

Lídr ANO nyní v sms zprávách pro Neovlivní.cz napsal, že trvá na tom, aby Radmila Kleslová PRE a Pražskou teplárenskou opustila: “Řekl jsem jí, aby odešla ze všech firem. A nikdy tam neměla být.”

Na námitku, že se Kleslové původně nechtělo ukončit ani smlouvu s ČEZ a nechystá se opouštět ani orgány pražských firem, Andrej Babiš lakonicky prohlásil: “Musí.”

Jak chce k tomuto kroku svoji někdejší blízkou spolupracovnici donutit, to už ministr financí neprozradil. “No comment,” zní jeho odpověď.

Radmila Kleslová přitom na nahrávce, kterou deník Neovlivní.cz v září zveřejnil, tvrdí, že Andrej Babiš o všech jejích smlouvách ví (čtěte zde »). Předseda vládního hnutí to ale nyní výslovně popřel:  “Nevěděl jsem to. Není pravda, že jsem věděl o všech smlouvách.”

Připomeňte si: » Zveřejňujeme kompletní nahrávku. 15 minut s Radmilou Kleslovou