Babiš má složku ze sledování Hniličky

Pravý důvod auditu ve sportovní agentuře je složka na jejího šéfa

Premiér Andrej Babiš podle dvou na sobě nezávislých zdrojů dostal na stůl složku, která má kompromitovat šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličku. Kdosi premiérovi poslal dokumenty, podle nichž se Hnilička zapletl do podezřelých finančních transakcí. Někdo totiž Milana Hniličku sledoval.

“Premiér o těch dokumentech začal mluvit poté, co řešil Hniličkovu účast na párty u Petra Bendy. V první chvíli ho chtěl na základě toho spisu vyhodit,” uvedl jeden ze zmiňovaných zdrojů Neovlivní.cz.

Podle zjištění redakce jde o dokumenty soukromé bezpečnostní agentury, která před časem řešila pro klienta byznysovou zakázku. Jenže do zakázky se jim údajně náhodou „přimotal“ Milan Hnilička, který se potkal s jedním z původně monitorovaných lidí. A z náhodného aktéra se záhy stal jeden ze sledovaných.

Dokumenty ale podle informací Neovlivní.cz explicitně nedokazují, že Milan Hnilička provedl něco nezákonného. Stačily ale k tomu, aby premiér zadal audit hospodaření v agentuře. „Pokud to v pořádku nebude, tak pan Hnilička tam nebude,“ prohlásil k auditu Andrej Babiš.

Sám Milan Hnilička redakci sdělil, že o žádné složce neví. „S panem premiérem jsem ani o žádné složce nemluvil,“ uvedl Hnilička.

Co obsahuje Hniličkova složka? A co se odehrává v zákulisí miliardového byznysu sportovní agentury. Čtěte v březnovém vydání časopisu Neovlivní.cz. Předplatné ZDE:

Zdroj náhledové foto: Facebook Andreje Babiše

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email