zahrádkáři, babiš

Babiš: Neřešte covid. Radši schvalte zahrádkářský zákon

Od chvíle, kdy se ukázalo, že nákaza covid-19 se vymknula kontrole vlády, premiér Andrej Babiš se stáhl do ústraní. Po svém pravidelném nedělním hlášení nechal situaci komentovat ministra zdravotnictví. A poslancům doporučil, ať se raději věnují zahrádkářskému zákonu a přestanou ho kritizovat.

Premiér Andrej Babiš se od neděle vyhýbá dotazům na to, jestli je země pod jeho vládou skutečně připravena na další nárůst nákazy a co přesně udělala pro to, aby ochránila občany. Babiš poskytuje odpovědi jen na bezpečné půdě, otázky nezávislých médií ignoruje.

Bez reakce zůstala i žádost Neovlivní.cz o rozhovor.

Dotazům se premiér nicméně nevyhnul ve Sněmovně, kam přišel ve čtvrtek na interpelace. A poslancům sdělil, co si o kritice opozice myslí. Použil k tomu své oblíbené téma: zahrádkáře.

zahrádkáři, babiš
Andrej Babiš navštěvuje zahrádkáře rád. Zde na loňském sjezdu. Foto: TW AB

“Víte, my důchodci jsme kdysi chodili do zahrad a ne do řetězců o víkendu. Tak zkuste už konečně tady schválit ten zahrádkářský zákon. Neřešte stále Covid-19. Už jste na tom strávili asi 15 hodin. Jo?,” prohlásil premiér směrem k poslancům.

Zahrádkáře ze svazu si premiér pěstuje, pravidelně chodí na jejich sjezdy. A už měsíce jim slibuje, jak prosadí nový zákon. Popsali jsme ZDE.

A když musel premiér čelit konkrétním dotazům poslanců na své vlastní činy, tvrdil, že nic z toho neudělal. Jako třeba v případě chaosu, který způsobil svým osobním zásahem, když v srpnu změnil pravidla ohledně nošení roušek.

“Protože ano, může někdo říkat: Proč jste neudělali tohle? Proč jste neudělali tohle? Není ani pravda, co jste tady řekla, že já jsem něco změnil. Nezměnil jsem. Sedmnáctého srpna byla vydána metodika pro školy. Aby 14 dní měly možnost školy se k tomu vyjádřit. Když to vydávali na poslední chvíli, tak to byl problém,” reagoval premiér.

Svá prohlášení o zahrádkářích si předseda vlády nachystal na den, kdy se ukázalo, že pacientů s těžkým průběhem stát eviduje víc, než když jeho tým v březnu na čtvrt roku umrtvil celou zemi. Tentokrát se ale Babišova administrativa i on osobě tváří, že se nic dramatického neděje.

Zdroj náhledové foto: Twitter Andreje Babiše

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email