Babiš prohrál a zmizeli trollové

Údajní podporovatelé premiéra přestali zahlcovat redakční poštu poté, co lídr hnutí ANO utrpěl porážku ve sněmovních volbách.

Ta změna nejde přehlédnout. Pokaždé, když na Neovlivní.cz a v dalších nezávislých médiích vyšel článek kritický k premiérovi Andreji Babišovi či jeho vládě, redakční maily zahltily nenávistné příspěvky jeho údajných podporovatelů.


Ilustrace: Shutterstock.com

Přibývalo jich úměrně tomu, o jak velký problém lídra hnutí ANO šlo. Jen poslední týden před volbami dorazilo do redakce přes padesát emailů, které vulgárně napadaly autory článků, velebily premiéra a některé neměly daleko k výhružkám.

“Jedním slovem jsi coura…Snažíš se zbytečně, Babiš vyhraje a ty skončíš ve Švýcarsku v kriminále…Už dlouho lhát nebudete…,” zněly ty poslední a méně vulgární.

Poté, co Andrej Babiš v sobotu prohrál sněmovní volby a je zřejmé, že jeho éra v roli premiéra končí, skončily i nenávistné maily v redakční poště. Od sobotního odpoledne nedorazil ani jeden.

Změna je patrná i na sociálních sítích samotného předsedy vlády a jeho ministrů, které vyslal coby lídry do regionů a oni nedokázali vyhrát. Jejich účty na Twitteru a Facebooku oněměly nebo významně omezily počet příspěvků.

Andrej Babiš se odmlčel na téměř 30 hodin, první příspěvek od voleb dával až v neděli, kdy poděkoval voličům a následně vydal své pravidelné nedělní hlášení.


ČTĚTE TAKÉ: Babišovi ministři prohráli všude, kam je poslal


Stejně tak Alena Schillerová, která ¨kupříkladu ještě 6. října zvládala umístit na sociální sítě skoro 20 příspěvků za den, na Twitteru od sobotního výprasku mlčí. Na Facebooku pouze poděkovala voličům v jediném příspěvku.

Karel Havlíček v sobotu těsně po uzavření volebních výsledků oznámil na sociálních sítích, že vyrazil na výlet a od té doby se také neozval. Klára Dostálová se stejně jako Schillerová omezila na poděkování na Facebooku.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email