Babiš řekl, jak chce vyhrát volby

Premiér se otřepal z rekordních čísel mrtvých a vytáhl do boje za své znovuzvolení. Jeho poslední projev ukázal, že k vítězství chce použít veřejné peníze

Poslední premiérovo nedělní hlášení sklidilo na sociálních sítích obvyklou dávku kritiky. Jenže tentokrát Babišovo Čau lidi mělo poněkud jiný charakter než doposud.

Premiérův tým poslední týdny zapracoval na strategii. A bylo to vidět i v neděli. Babiše tentokrát jeho lidé nenechali nesourodě vyprávět od Šumavy k Tatrám a pečlivě zacílili. Zjednodušeně lze nedělní hlášení popsat jako dobrý předvolební projev. Pokud jste voličem ANO nebo o tom uvažujete.

Premiér byl velmi konkrétní v tom, jak to s námi myslí. Jeho přímočaré sdělení zní: Všechny si vás koupím.

Co už nedodal, bylo, že za naše peníze.


Věřte mi. Já to dokázal Foto: Facebook Andreje Babiše

Andrej Babiš pečlivě vyjmenovával, komu všemu on osobně zařídil, že se bude mít lépe. Vedle důchodců a jejich pětitisícovky pod stromeček vypíchl především daňový balíček, který mu minulý týden místo vládní ČSSD pomohla schválit opoziční ODS. “Můj návrh je nejlepší, protože zaměstnanci dostanou navíc peníze, živnostníci nebudou platit vyšší daně a zaměstnavatelé zkrátka nemusí dávat ze svých prostředků navýšení mezd,” prohlásil a dodal, že návrhy všech ostatních byly mnohem horší.

A kde na to vezme? Něco z Evropské unie, jejíž účast tentokrát nezamlčel. Právě z jejích peněz chce pokrýt miliardový “zásek” do rozpočtu, který vytvořil zrušením superhrubé mzdy.

“Evropské peníze. Za období 2014 až 2020 nám přijde ještě 300 miliard. Na období 2021 až 2027 dostaneme 963 miliard na granty, z toho já svojí urputností jsem přivezl navíc 42 miliard, a 415 miliard na půjčky. Takže prosím vás, ten dvouletý výpadek té superhrubé mzdy, tedy respektive snížení daní. Protože superhrubá mzda, to vám asi nic neříká, ale snížení daní pro všechny my pokryjeme z evropských peněz. Vždyť proto ta Evropa to dělá. Fond obnovy,” přiznal své úmysly látat dluhy unijními penězi.

A pak hlavně – podle premiéra jsme v tak skvělé ekonomické kondici, že už to lepší být ani nemůže.

“Neříkejte, že máme rozvrácené finance. Máme nejlepší finance v Evropě, veřejné rozpočty ještě lepší. Není to pravda. A proč to říkají? Víte proč? No, protože za 10 měsíců jsou volby. A znovu je potřeba lidem vymývat mozky a říkat, že Babiš chce rozvrátit finance,” tvrdí premér.


ČTĚTE TAKÉ: Dluhový remdesivir a ekonomické pustošení země


A hlavně, s Andrejem Babišem se budeme mít stále lépe. “Takže prosím vás, fakt nemusíte mít žádné obavy, věřte mi. Já jsem to dokázal. Tady mám, jsem se ještě díval, když jsem byl ministr financí, tak jsem všechno zadokumentoval. Toto jsou moje výsledky, a toto je celkové,” zamával deskami a naléhavě zopakoval: “Věřte mi. Já to mám za sebou, a pokud já budu ve vládě po příštích volbách, tak samozřejmě udělám všechno pro to, abychom se znovu vrátili tam, kde jsme byli předtím, kde bychom byli pokračovali.”

Babišův nedělní projev je součástí nové strategie, kterou jsme popsali v listopadovém vydání časopisu Neovlivní.cz. Premiér byl otřesen výsledky krajských voleb, které prvně ukázaly, že demokratický blok je schopen ANO i s jeho dosavadními spojenci porazit. A do toho přišel dramatický nárůst případů epidemie covid, ke kterému premiér svým osobním zásahem na konci srpna přispěl.

Strategie premiérova týmu byla jasná: šéfa upozadíme, s covidem budou bojovat experti v čele s ministrem Blatným a cíleně budeme upozorňovat, že situace se během druhé vlny zhoršila všude. A hrozivá čísla přebijeme jinými čísly. Těmi, která vypadají lépe.

Proto Andrej Babiš ještě před pár týdny pracoval se statistikou úmrtí za celou dobu epidemie, tedy včetně jarní vlny. Čísla pak vypadala příznivěji než ta říjnová, kdy se Česká republika v rychlosti nárůstu úmrtí zařadila mezi nejhůře postižené země.

„Je jasné, že dlouhodobě to fungovat nebude. Ale pro příštích pár týdnů je to nejlepší, čeho se může držet,“ citovali jsme v časopise jednoho ze spolupracovníků Andreje Babiše.

Druhá část strategie stojí právě na zdůrazňování lepších zítřků a finančních příslibů, jak zaznělo v nedělním hlášení.

Nedělní hlášení přišlo poté, co za předchozích šest dní zemřela v České republice tisícovka lidí na covid a kdy jsme v počtu mrtvých předstihli i premiérem vysmívané Švédsko. O tom ale v hlášení nebylo ani slovo.

Vhled do duše AB a jeho chystanou strategii jsme přinesli v listopadovém vydání časopisu Neovlivní.cz. Předplácejte ZDE a už vám žádný text neuteče.

Zdroj náhledové foto: Facebook AB

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email