Babiš s Monikou na hokeji. Jak číst jejich byznysovou kamufláž

Pár dní poté, co bývalý premiér a oligarcha oznámil rozchod s manželkou, nechali se spolu fotit na hokeji. Co přesně to znamená, popisuje aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Když Monika a Andrej v dubnu oznámili rozchod, jejich prohlášení odstartovalo mohutné spekulace, jak dalekosáhlé dopady to bude mít. Na jeho politickou kariéru. Na byznys Agrofertu. A také na jeho majetek.


Babiš a jeho žena Monika na hokeji, v pozadí je mladší syn Frederik. Foto: Hnutí ANO

Monika Babišová totiž hraje ve všech třech vyjmenovaných kategoriích důležité role. Kvůli politikově střetu zájmů se stala takzvanou protektorkou v holdingových firmách a také příjemcem konečných výhod, tedy beneficientem. „Neoškube teď miliardáře?“ zněly časté reakce na společné oznámení o rozluce.

Babišova žena navíc sehrála pozitivní roli v předvolebních kampaních, ač to jeho odpůrci odmítali přiznat a vysmívali se jí, že často vypadá jak od kolotoče. Ve skutečnosti ale byla Monika v kontaktu s lidmi milá a působila na ty, na něž Babiš cílil, autenticky. Stejně jako on.

Na první pohled tedy rozchod vypadá jako politikova prohra a možná budoucí katastrofa. Ve skutečnosti to ovšem tak dramatické ani zdaleka nebude.

Příští volby, v nichž se bude znovu ucházet o post premiéra, se sice bude muset v kampani obejít bez Moniky. Je tu ale jejich dcera Vivien, která už prokázala, že dokáže otci stát po boku při oficiálních příležitostech, pokud je to potřeba. Začala s tím už před lety na recepci na francouzské ambasádě.

Co se týče Agrofertu a majetku, ani tam to není tak horké. Za prvé: nejde o rozvod, jen o rozchod. Což je z právního hlediska podstatný rozdíl.

Téma přináší květnový časopis Neovlivní.cz. Foto: Neo

A hlavně je tu další rozměr jejich příběhu, o kterém vědí jen ti, co byli poslední roky u jejich manželství a měli možnost je zažít v různých situacích. „Ona je zcela loajální a on je na oplátku velkorysý,“ shrnul lakonicky podstatu mírumilovného rozchodu jejich dlouholetý společný známý.

Na výběr žen, kterým Andrej Babiš dovolí, aby se v jeho blízkosti pohybovaly dlouhodobě, má zkrátka šťastnou ruku. Žádná z těch, které sehrály tu skutečně důležitou roli v jeho životě, neselhala. Všechny jsou mu oddané, jak dokládáme v přiloženém přehledu v časopise Neovlivní.cz.

ZMĚNA ŽEBŘÍČKU HODNOT

Drama je nepravděpodobné i z jiného důvodu. Deset let po vstupu do politiky Andrej Babiš podle lidí, s nimiž tráví více času, prodělal jistý vývoj. Ještě před minulými sněmovními volbami byl Agrofert, který vybudoval po nepřátelském převzetí slovenského Petrimexu, na prvním místě jeho žebříčku hodnot.

Co plánuje Babiš s Agrofertem? A co teď dělá Monika? Téma Všechny Babišovy ženy a Agrofert přináší aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email