Babišovo PR jede na plné obrátky. Hasí doutnající problém se synem

Starší syn vystupuje v předvolební kampani proti svému otci, mladší se musí nechat natáčet u očkování a Monika dává rozhovory.

Vždycky, když si tým Andreje Babiše vyhodnotí, že je na obzoru nějaký reputační problém, spustí se PR mašina a premiérova rodina má nástup na stránky bulváru. Tentokrát se spouštěčem stala návštěva Andreje Babiše mladšího na Moravě, kde syn z prvního manželství pomáhá lidem postiženým tornádem.


Loni premiérův tým vytáhl na pomoc nový přírůstek do rodiny. Dnes přebíjí syna synem. Foto: Hnutí ANO

Kromě toho ale poskytuje rozhovory, kde mluví o pravé tváři otce-premiéra a také si dělá legraci z jeho fotek s Alenou Schillerovou před rozbořenými domy. Původní snímky smějící se ministryně s premiérem vyvolaly kritiku na sociálních sítích. Fotky s juniorem parodujícím otce pak zveřejnil web Forum24. Následně téma o tom, jak nejstarší syn pomáhá a střílí si přitom z premiéra, převzaly například seriózní Hospodářské noviny.

A Babišův tým reagoval odpovědí v bulvárním deníku Blesk a v televizi Nova.

Nejmladší syn premiéra Frederik vyrazil za asistence kamer na očkování. Články se neopomněly zmínit, že otec-premiér nedorazil, aby se na synovi před volbami nepřiživoval. A další den následoval nový text o tom, jak Frederika Babiše “bolí očkování jako každého jiného”. A že dcera Vivien by také chtěla očkování, ale zatím kvůli protilátkám nemůže. “O očkování v Babišově rodině promluvila paní Monika,” napsal Blesk.

Pro kontext je třeba vědět, že po aféře s nevhodnými příspěvky svého zahradníka, který dával najevo, že jsou příslušníci privilegované společenské vrstvy, Monika Babišová na příkaz svého muže-premiéra zamkla svůj Instagram. V médiích se objevuje sporadicky, v podstatě jen ve chvíli, kdy ji předseda vlády potřebuje ukázat. Nebo přebít nějaký problém. Děti z druhého manželství stojí stranou médií celou dobu, premiérův tým je vystrčí jen v případě nouze. Tentokrát musel Frederik, který podle svého okolí nese pozornost velmi nelibě, dokonce mluvit do kamery.


Připomeňte si: Vůbec první rozhovor s premiérovým synem


Mezitím Andrej Babiš mladší odklízí s kolečkem trosky v obci Hruška. A sdílí příspěvky proti svému otci. Například reakci obyvatele Hrušek s kolečkem suti, kterému premiér při své návštěvě říkal, jaká je to hrůza. “No, my si ty škody po tom tornádu tady za rok za dva nějak opravíme, ale ty škody po vás budou napravovat ještě další generace,” citovala média obyvatele obce.

Naposledy se premiér Babiš snažil ukázat “lidskou tvář” loni v létě, kdy bylo jasné, že se blíží další vlna epidemie covid-19 a jeho vláda je opět nepřipravena. Neschopnost v očích národa, který patří mezi nadšené pejskaře, měl pomoci zamaskovat nový člen Babišovy rodiny, fenka Gigi. Babišův tým nejprve vypustil fotky manželky Moniky s pejskem, následně Gigi pronikla i do premiérova pravidelného hlášení.

“Čau lidi, tohle je Gigi. Náš třetí pejsek. Red toy pudl. Máme ještě Ellu a Tanga. Spousta seniorů má pejsky a kočičky, probereme i těch 5000 korun,” začal premiér své hlášení loni v srpnu. 

Ze zjištění Neovlivní.cz vyplývá, že jde o cílenou strategii Babišových expertů, která nás čeká i před říjnovými volbami. Spočítali si, že hrozící problémy mají u části populace velkou šanci zažehnat právě odhalením svojí “lidské tváře”, vystavením dětí a pejsků.

Příběh Andreje Babiše mladšího, kterého jeho otec poslal se svým ruským řidičem na okupovaný Krym, aby se sám dostal z kriminální kauzy Čapí hnízdo, pravidelně popisujeme v tištěném časopise Neovlivní.cz. Předplatné ZDE.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email