Babišův výzkum pro 2. kolo: Téměř shodný výsledek s Pavlem

Obrázky z plných náměstí na mítincích Petra Pavla nemusejí odpovídat skutečnému počtu lidí, kteří přijdou ve druhém kole generála volit.

Tým Andreje Babiše si hned po prvním kole prezidentské volby nechal udělat vlastní průzkum a podle zjištění Neovlivní.cz z něj plyne, že síly obou táborů jsou velmi vyrovnané.


Petr Pavel v Ostravě Foto: Tým PP

“Průzkum zkraje tohoto týdne ukazuje na těsnou shodu obou kandidátů, v podstatě v rámci statistické chyby,” uvedl člen Babišova týmu, který ovšem trval na anonymitě. Bližší detaily z průzkumu neodhalil.

Podobné informace nicméně tento týden zveřejnil na sociálních sítích i Miloš Růžička, poradce ODS a blízký člověk premiéra Fialy.

“Viděl jsem data sbíraná tento týden. Bude to na opět žiletky. AB musí utvrdit pár jednotek procent svých váhavců a odradit pár jednotek procent příznivců Petra Pavla. Celkem malá čísla. A dá to! Takže jeho marketingová mašina jede a přesně cílí. Za každou cenu a přes mrtvoly!,” napsal Růžička.

Jde přitom podle informací Neovlivní.cz o jiný výzkum, než si udělal tým Andreje Babiše. Podobná data o voličských náladách před druhým kolem tedy vyšla už ze dvou na sobě nezávislých šetření.

Fotografie, které v minulých dnech přicházely z mítinků obou kandidátů, přitom poskytují zcela jiný obrázek. Náměstí v Ústí nad Labem či Ostravě zaplnili Pavlovi příznivci, naopak Babiše vítal v Děčíně či Benešově pískot jeho odpůrců. Kdyby se volilo podle fotek na sociálních sítích, vítěz by byl jasný.

“Byli jste všichni, starší, mladí, Ostraváci i lidé z celého okolí. Dojali jste mě. Zvedli jste vlnu, která se nezastaví. Nabíjíte mě energií. Věřím, že budu mít šanci vám to jako prezident vrátit zpět. Dát naší zemi impuls, že slušnost, důstojnost a pravda mají stále navrch,” komentoval Petr Pavel mítink z Ostravy.

Výše zmiňované průzkumy tedy ale ukazují, že pokud budou mít Babišovi odpůrci pocit, že už je vyhráno, Pavel to má jisté a oni nemusí k volbám chodit, bude na Hradě sedět průhonický oligarcha.

Zákulisí prezidentské kampaně popisujeme v časopise Neovlivní.cz. Pořiďte si PŘEDPLATNÉ a už vám žádný článek neuteče.

Zdroj náhledové foto: Tým Petra Pavla

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email