Bez našeho vědomí! Nemocnice bojuje s prezidentskou kanceláří

Neoprávněný vstup. Tak ÚVN hodnotí fakt, že Mynář přivedl k prezidentovi šéfa sněmovny bez vědomí lékařů.

Vojenská nemocnice ve Střešovicích, která léčí prezidenta Miloše Zemana, ostře vystoupila proti chování prezidentské kanceláře. Lékaře rozzlobilo, že kancléř Vratislav Mynář k Zemanovi bez jejich vědomí ve čtvrtek přivedl šéfa sněmovny Radka Vondráčka.


Poslední oficiální snímek prezidenta před hospitalizací Foto: Prezidentská kancelář

“Dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu ČR  na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka. Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice,” stojí v prohlášení, které nemocnice v noci vydala.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Vystoupení Zemanové a Babišové nesou stejný rukopis


Návštěva Vondráčka v nemocnici by možná prošla, kdyby odcházející šéf sněmovny udržel ústa a jejích setkání veřejně nerozvířil. Jenomže se pochlubil v rozhovoru s redaktorem Aktuálně.cz, jak pěkně si s prezidentem popovídal.

“Normálně jsme si popovídali. Fakt byl v dobré náladě. Smál se, vtipkoval.  Ptal jsem se ho na vládu a on odpověděl: Zeit gewonnen, alles gewonnen (pozn. redakce: Získán čas, získáno všechno),” tvrdil v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéf sněmovny, podle kterého prezident pokračoval: “Radku, víš, že se na mě můžeš vždycky spolehnout. Ten jeho typický úsměv tam pořád je, byl vtipný. Říkal, že ho nejvíc baví číst monitoring tisku.”  

A to byla podle všeho věc, která doktory nadzvedla. Zdravotní stav prezidenta je totiž vážný a z výroků Radka Vondráčka to vypadá, že je všechno v pořádku. Nemocnice se proto od těchto slov striktně distancovala.

“ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším,” uvádějí lékaři.

Zdroj náhledové foto: Prezidentská kancelář

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email