Bezpolitickekorektnosti.cz: Ozvěny Kremlu v ČR

Deník Neovlivní.cz vytvořil databázi kremelských ozvěn v Česku. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty.

Databáze se bude dále rozrůstat. Detailněji představíme rovněž nejvýraznější postavy uplatňování ruského vlivu, které v českém mediálním prostoru působí.

BEZPOLITICKEKOREKTNOSTI.CZ

Motto serveru: Web informuje o dění u nás i ve světě. Kritizuje imigraci, islám a Západ. Často se tu objevuje ortodoxně ruský pohled na konflikt na Ukrajině.

  • Citace: “Dederónská Makrela se asi zbláznila: Ne EU, USA a NATO, ale Rusko porušuje v Evropě základy míru…” nebo “Vladimír Putin vyhrál další šachovou simultánku: Bude to na udržení míru stačit?” nebo “S Minskem II. diskusní situace zde nezklidnila, ale spíše zostřila. Zarputilí nepřátelé svobody a obdivovatelé násilného Majdanu začuchali, že by se celá ta akce nemusela vyplatit. Copak o to, ona se nevyplatila již loni, s Krymem. Nikdo mi nenamluví, že by americká vlajka, vztyčená na jakémkoli zařízení US NAVY na tomto poloostrově, neznamenala pro celý Pentagon a všechny americké politiky včetně prezidenta obrovský triumf.”;
  • Portál vydává Alfa libera, o. s.;
  • Za webem stojí Radek Velička, publicista, účastník akcí Akce D.O.S.T.;
  • Otiskuje glosy bývalého místopředsedy ODS Miroslava Macka, antisemity Adama B. Bartoše, bývalého prezidentova poradce Petra Hájka a šéfa Akce D.O.S.T. Michala Semína;
  • Provozovatelé webu tvrdí, že je placen z reklamy;

ZPĚT na souhrn A-B

 

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha

osf