BIS sledovala Martina Nejedlého

Prezidentův poradce se dostal mezi monitorované osoby kvůli svým ruským kontaktům a také obchodním aktivitám

Tajná služba BIS sledovala ekonomického poradce prezidenta Martina Nejedlého. Získávala informace k jeho ruským kontaktům a byznysovým aktivitám.Martin Nejedlý se účastní klíčových schůzek Zemana. Zde na snímku při jednání českého prezidenta s Vladimirem Putinem v Pekingu. Foto: Prezidetnská kancelář

Tyto informace redakce Neovlivní.cz získala ze dvou na sobě nezávislých zdrojů z bezpečnostní komunity. Nejedlý redakci sdělil, že informace o sledování se dostaly i k němu. Mluvčí BIS dotazy ohledně Nejedlého nechal bez reakce.

„Byl sledovaný. Jeho kontakty jsou středem zájmu kvůli bezpečnostním zájmům státu,“ uvedl pod podmínkou anonymity jeden ze zdrojů.

Martin Nejedlý potvrdil, že skutečně sledovaný byl. Neoficiálně se k němu dostaly i informace, že je za tím BIS. Jak říká, zařídil se podle toho.

“Informace o zájmu BIS se ke mně donesly. Nemám to černé na bílém, nic jsem s tím tedy nedělal. Kromě toho, že jsem po své linii zabezpečil ochranu své partnerky a rodiny,” uvedl Martin Nejedlý.

Mluvčí Bezpečnostní informační služby na dotazy zaslané redakcí Neovlivní.cz neodpověděl.

Civilní kontrarozvědka je s prezidentem Milošem Zemanem v otevřené válce. Zeman zpochybňuje její schopnosti, jejího ředitele Michala Koudelku označuje je za “čučkaře” a odmítl návrh vlády na jeho povýšení do generálské hodnosti. BIS zase opakovaně ve svých výročních zprávách varuje před ruským vlivem v Česku.

Premiér Andrej Babiš letos v létě prezidentovi slíbil, že vláda neprodlouží Koudelkovi mandát a ten v čele BIS skončí. Babiš si to ale na poslední chvíli rozmyslel, couvnul a vláda Koudelku pověřila vedením služby do doby, než vznikne po říjnových volbách nová vláda.

Detaily o sledování Martina Nejedlého a také překvapivé dopady na okolí premiéra popisujeme v aktuálním vydání tištěného časopisu Neovlivní.cz, který právě připravujeme. Objednávat můžete už nyní v sekci Předplatné.

Zdroj náhledové foto: Prezidentská kancelář

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email