Bitva o TV Barrandov, díl 865: Soukup získal další čas

Měsíc trvající bitva o mediální firmy Jaromíra Soukupa zřejmě hned tak neskončí. Majitel TV Barrandov je sice v kritické finanční situaci, zatím ale díky shovívavosti bank tlak věřitelů ustál. Získal tak další čas sehnat peníze, aby dostál svým závazkům. Jestli se mu to nakonec podaří, to ale stále není jasné.

Jaromír Soukup měl minulý týden klíčová jednání ve finančních ústavech, které mu půjčují peníze. (popsali jsme zde) Do konce ledna měl totiž splatit 460 milionů. Nepovedlo se mu to podle informací Neovlivní.cz tak, jak si představoval.

Bitvu o mediální dům Jaromíra Soukupa popisujeme v únorovém časopise Neovlivni.cz, v němž přinášíme i rozhovor s Jaromírem Jágrem.

Přesto ale zaznamenal dílčí úspěch: získal další čas. Výměnou ale musel zastavit inkasa za svojí mediální agenturou Médea, skrze kterou firmy nakupují reklamu v televizích a časopisech. Banka si tak lépe pojistila své peníze.

“Věřitelé z řad médií o tom byli informováni, neměli zásadních námitek. Všichni si přejí to nějakým způsobem vyřešit,” tvrdí zdroje blízké agentuře Médea.

Co bude dál, to zatím není jasné. Soukupův cíl je jasný: sehnat peníze.

Jak jsme ale popsali v únorovém časopise Neovlivní.cz, už nemá za kým jít. S Hradem, kde mu pomáhal shánět finanční injekce prezidentův poradce Martin Nejedlý, se rozhádal.

Ještě před čtrnácti dny to sice vypadalo, že pragmatismus zvítězí a navzdory ošklivým hádkám Soukup s Nejedlým budou dál pokračovat, nakonec ale z dohody sešlo. Už poněkolikáté.

A na trhu se zatím nenašel nikoho, kdo by ho založil. Každopádně ve hře je nyní několik scénářů. Včetně významných pohybů na mediálním trhu – TV Prima má například zájem o Soukupovu televizi Barrandov. Hradní kruhy zase usilují o mocnou agenturu Médea.

Jaromír Soukup přitom může do značné míry těžit z toho, že všichni věřitelé chtějí najít nějaké řešení, aby zachránili své peníze. Kdyby došlo například na insolvenci, tratili by na tom všichni.

 

Oč usiluje prezidentův poradce Martin Nejedlý? Proč se Hrad a Soukup rozkmotřili? A je možné, že se bývalý boxer poprvé v životě vzdá? Příběh, v němž nejsou hodní ani zlí, popisujeme v únorovém časopise Neovlivní.cz. Objednat jej můžete zde: