Blatný ustoupil: První detailnější data k očkování

Ministerstvo zdravotnictví pod tlakem zaslalo Neovlivní.cz první bližší informace o tom, komu stát dosud dal vakcínu proti covidu

Trvalo to přes tři týdny, které byly vyplněny žádostmi redakce a urgencemi o zveřejnění strukturovanějších dat k očkování. Úřad Jana Blatného pod nejrůznějšími výmluvami údaje odmítal poskytnout. Nyní ministerstvo zdravotnictví zaslalo první detailnější informace.

Vyhovělo tak části žádosti Neovlivní.cz, která se týkala jednotlivých krajů a nemocnic. Zatím ale zaslalo pouze přehled, který se obsahuje dodávky vakcíny od firmy Pfizer. Údaje o očkování vakcínou od společnosti Moderna v přehledu zahrnuty nejsou.

“Níže posílám aktuální přehled přidělených lahviček s vakcínou. Pro úplnost uvádím, že 1 lahvička = 6 dávek. K pondělí je 120 858 očkovaných,” uvedla mluvčí resortu Barbora Peterová.

Oficiální přehled ZDE:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Reakce jednotlivých krajů a nemocnic na oficiální přehled čísel zjišťujeme.

Zatímco data ohledně krajů a nemocnic tedy ministerstvo poskytlo, dál tají informace, komu přesně byly vakcíny poskytnuty. Redakce nežádá jmenný seznam, ale rozdělení naočkovaných podle profesí a věkové struktury. A také podle toho, zda spadají do kritické infrastruktury či mají takové zdravotní obtíže, že patří do rizikové skupiny.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email