© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Klíčové postavy vládního boje s nákazou Covid-19 daly v uplynulých dnech opakovaně najevo, že se neshodnou na tom, jak by země měla dál v pandemii postupovat. O čem to svědčí? Uplynulý měsíc jsme prostřednictvím našich zdrojům sledovali dění v krizovém štábu, ve vládě a na rozhodujících ministerstvech. V časopise Neovlivní.cz přinášíme rekonstrukci březnových událostí. A také odpověď na otázku: existovala vůbec nějaká strategie?
Adam Vojtěch 8.4.: Země se může začít připravovat na návrat k běžnému životu.”
Jan Hamáček 8.4.: “Větší uvolňování omezení je zatím předčasné.”
nebo
Roman Prymula 6.4.: “Potřebovali bychom populaci trochu promořit, já jsem na to změnil trochu názor.”
Andrej Babiš 6.4.: „Je to velice riskantní, neumím si to představit. My jdeme cestou chytré karantény.
Taky nechápete, co mezi sebou ministři a náměstek zodpovědný za boj s nákazou Covid-19 hrají za hru? Z jejich výroků je zjevné, že se ani mezi sebou nedokáží domluvit a veřejnosti prezentují zcela protichůdné postoje.
Je to ale jen politické poměřování sil? Nebo vypovídá o skutečném stavu, v jakém se systém vládního boje odehrává?
Uplynulý měsíc jsme sbírali informace v klíčových institucích a štábech, které se na rozhodování o tom, jakým směrem se Česká republika bude ubírat, podílejí. Řešily se v nich dopady na zdraví obyvatel, ekonomiku státu a občanská práva.
Díky zákulisním informacím tak přinášíme odpověď na otázku, jaký si vláda hned na počátku stanovila plán. A na základě jakých argumentů stanovila vládní strategii.
Pro ilustraci, jak to probíhalo v praxi, jeden úsměvný detail: “9. března ministři oznámili, že chtějí obyvatelům pomoci s orientací, a proto ministerstvo zdravotnictví vytiskne informační letáky o koronaviru. V sobotu večer volali z ministerstva zdravotnictví zoufale na vnitro, že nemají žádnou tiskárnu, která to vytiskne.”
V časopise se navíc dozvíte odpovědi na podstatné otázky:
1. Kdy přišel první telefonát z ministerstva zdravotnictví, v němž úřad Adama Vojtěcha konečně začal zjišťovat, kolik je v zemi k dispozici ochranných pomůcek?
2. Proč premiér rozhodl, že Česká republika nepůjde benevolentní cestou, ale naopak výrazným způsobem zasáhne do života obyvatel?
3. Co všechno zatajili Andrej Babiš a Roman Prymula i před kolegy na vládě a v krizovém štábu? A co neřekli obyvatelům České republiky?
Informace z krizového štábu, vlády a jednotlivých ministerstvech přinášíme v dubnovém časopise Neovlivní.cz. Předplatit si jej můžete zde: