Bossové sportu našli místo pro padlého ministra

Bývalý ministr školství Marcel Chládek už má v podstatě jasno o svém příštím angažmá. Podle informací deníku Neovlivní.cz velmi reálně zvažuje nabídku pracovat pro český fotbal.

Z facebookových stránek Marcela Chládka.

Z facebookových stránek Marcela Chládka.

Chládek, kterého na konci května odvolal premiér – oficiálně kvůli nevhodnému chování vůči podřízeným – udržoval úzké vztahy se špičkami tuzemského sportu. Pro sport sháněl peníze navíc a vycházel vstříc nejvlivnějším hráčům. A ti se o něj po náhlém pádu umějí postarat.

“Obdržel jsem několik pracovních nabídek. Jednou z nich je i ta ze sportu,” potvrdil Chládek.

Podle jednoho z nejvlivnějších českých sportovních funkcionářů je ovšem už skoro rozhodnuto: Chládek bude pracovat pro Fotbalovou asociaci České Republiky. Jako bývalý rozhodčí, který pískal třetí ligu a na čáře mával dokonce druhou, se ve fotbalovém prostředí orientuje. Jeho asistent Vladimír Kozel je dokonce předsedou klubu TJ Sokol Nové Strašecí, který hraje divizi.

“Bavíme se o tom, že pan Chládek by pracoval někde okolo fotbalového národního týmu,” řekl Neovlivní.cz pod slibem anonymity další vlivný muž pohybující se mezi špičkami českého sportu.

Exministr zde má řadu spojenců. Přátelí se s šéfem Unie sportu, právníkem Miroslavem Janstou. Mimochodem – jedničkou v TOP 10 nejvlivnějších lidí v tuzemském sportu podle indexu Neovlivní.cz ». Dobře vychází i s předsedou fotbalového svazu Miroslavem Peltou či předsedou olympijského výboru Jiřím Kejvalem.


Jako ministr školství se snažil získat pro sport ze státního rozpočtu mnohem více peněz. V současnosti ministerstvo rozděluje tři miliardy. “Pan ministr Chládek nám přislíbil letos navíc 300 až 400 milionů, které mají jít do základních článků, tedy do jednot a klubů. Pan ministr to projednal s panem premiérem a peníze měly jít z rozpočtové rezervy,” uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Otázkou je, zda slib bude platit i po ministrově nedávném odvolání.

Chládek by byl už druhým exministrem školství, který zamíří do fotbalu. Jeho předchůdce, Josef Dobeš z Věcí Veřejných, pracuje pro bose Jaroslava Starku v prvoligovém klubu v Příbrami.

Chládkovo rozhodování ulehčuje fakt, že jeho vlastní strana ČSSD od něj prakticky dala ruce pryč. Partaj mu podle jednoho ze členů vedení sociální demokracie nabídla pouze, aby šel učit na Univerzitu obrany.

Chládka odvolal premiér Bohuslav Sobotka poté, co deník Mf Dnes napsal článek, že ministr šikanuje podřízené. Text ovšem jen opakoval už rok známé informace. Ze zjištění Neovlivní.cz vyplývá, že Sobotka článku využil, on i jeho okolí se chtělo zbavit “neposlušného” Chládka už dávno.