Březnový tištěný magazín Neovlivní.cz

Březnové vydání měsíčníku Neovlivní.cz je v mnoha ohledech zlomové. Proto, že jím završujeme první rok, kdy jsme se pustili do vydávání tištěného časopisu. Proto, že v březnu slaví Neovlivní.cz dva roky existence. A především pak proto, že v něm přinášíme exkluzivní informace, které dávají zcela nový rozměr dotační aféře vicepremiéra Andreje Babiše. Šedesátistránkový časopis už jsme rozeslali předplatitelům.

Milé čtenářky, milí čtenáři,

jsou to už dva roky, co jsme na Neovlivní.cz vydali první zprávu. Mapovali jsme v ní vztahy v justičním zákulisí přes VIP účastníky párty u bývalého ministra spravedlnosti Pavla Němce.

Tato první zpráva naznačila, o co se snažíme. Zjednodušeně řečeno: chceme přinášet zprávy, které chtějí mocní utajit. O tom, jak rozhodují o našich životech. Jaké pakty v zákulisí politiky a byznysu uzavírají. A co na nás chystají. A také unikátní rozhovory, jako byl například Jediný rozhovor s Markem Dalíkem před nástupem do vězení.

Před rokem jsme k internetovému deníku přidali i tištěný magazín Neovlivní.cz. Jeho letošní druhé číslo právě dorazilo i k vám. Přinášíme v něm zlomové odhalení v případu Čapí hnízdo. Dotační kauze, která ohrožuje politickou kariéru vicepremiéra Andreje Babiše.

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů.

Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Díky partnerství se společností Crocodille » pak časopis bude i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách rychlého občerstvení Bageterie Boulevard (jejich seznam např. v tomto »blogu).

Co dalšího v aktuálním čísle najdete?

Našli jsme odpovědi na některé otázky, které zůstaly otevřené v kauze Karla Srby. Úředníka, jehož vzestup je spojený s érou současného prezidenta Miloše Zemana ve Strakově akademii.

Rozebrali jsme osobnost Miroslava Kalouska a „jeho“ TOP 09. Až důkladnou analýzu dočtete, budete vědět, zda ho už máme odepsat, jak mnohé průzkumy naznačují, nebo by to bylo předčasné.

Doyen české žurnalistiky Karel Hvížďala se zamyslel, co se to s novinařinou po nástupu oligarchů stalo a co nás čeká. Simona Holecová pořídila rozhovor s čerstvým držitelem Grammy Ondřejem Pivcem.

Nic z toho by nebylo bez vás. Bez vašeho zájmu o naše zjištění a rozhovory.

Děkujeme za přízeň a přejeme pěkné jaro!

Sabina Slonková