Bývalý premiér Špidla má potíže se srdcem, skončil v nemocnici

Bývalý premiér Vladimír Špidla má vážné zdravotní potíže, lékaři se podle zjištění Neovlivní.cz zabývali podezřením, že prodělal infarkt. Prognóza ale vypadá nadějně, život někdejšího ministerského předsedy by neměl být ohrožen. Úřad vlády vydal strohou informaci, že Špidla čerpá nemocenskou.

Čtěte také:

» Němci si vybrali Špidlu, má sblížit Prahu a Berlín
» Kdo nahradil Nagyovou? I Sobotka si přivedl silnou ženu
» Vladimír Špidla, č. 7 mezi vlivnými zákulisními hráči

Někdejší premiér a lídr sociální demokracie má potíže se srdcem dlouhodobě, ještě ve funkci v roce 2004 zkolaboval přímo ve Sněmovně a musel absolvovat neplánované vyšetření na specializované klinice v pražském IKEM.

Nyní se potíže vrátily, lékaři podle neoficiálních informací hovořili o podezření, že bývalý premiér prodělal infarkt. “Podle dosavadních zpráv to ale není stav život ohrožující,” uvedl zdroj blízký úřadu vlády, kde nyní Vladimír Špidla působí.

Server iDnes později odpoledne Špidlův stav potvrdil a s odvoláním na přednostu kardiocentra IKEM Jana Pirka doplnil, že podezření na infarkt se neprokázalo. Další detaily odmítli lékaři rozebírat.

Po odchodu z premiérského křesla se Vladimír Špidla do politiky vrátil coby eurokomisař, s nástupem Bohuslava Sobotky do Strakovy akademie se stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Má významný vliv na Sobotkův pohled na zahraniční politiku, včetně problematiky migrace.

Patří mezi deset nejvlivnějších hráčů politického zákulisí (exkluzivní index Neovlivní.cz najdete ZDE »)