© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Jedna z nejnebezpečnějších postav českého polistopadového zločinu, uprchlík Radovan Krejčíř, se už několik měsíců intenzivně snaží dostat z jihoafrického vězení zpátky domů. Bezpečnostní složky podle zjištění Neovlivní.cz v tichosti spustily operaci, na jejímž konci má být definitivní stopka pro Krejčíře. Do České republiky zkrátka nesmí. V bezpečnostní komunitě totiž panuje mimo jiné obava, že uprchlík prozradí, kdo mu kdysi pomáhal s útěkem z jeho černošické vily. A také promluví o tom, s kým kdysi uzavíral obchody.
Když jsem před patnácti lety poprvé v novinách zveřejnila vysvětlení policistů, že jim Radovan Krejčíř během domovní prohlídky v jeho vile nedopatřením utekl cestou na záchod, byla to už tehdy stěží uvěřitelná historka. Dodnes ale zůstala tou jedinou oficiální verzí.
Jenže kromě toho se za ty roky objevilo hned několik jiných teorií, jak se mohl jeden z nejkrutějších hráčů podsvětí té doby dostat na svobodu. A ve všech hráli roli příslušníci tajných služeb či policie, kteří mu podle těchto verzí v útěku pomáhali.
Dnes ty historky znovu ožily. Začalo totiž reálně hrozit, že by se Radovan Krejčíř mohl vrátit zpátky do České republiky. A tedy i prozradit, jak to tehdy s jeho legendárním útěkem bylo.
„Řešilo se to už i na Bezpečnostní radě státu. Závěr je, že stát udělá všechno pro to, aby se Radovan Krejčíř nikdy nevrátil. Oficiální zdůvodnění je, že Krejčíř představuje bezpečnostní riziko pro stát,“ uvedl vysoce postavený státní úředník obeznámený s výsledkem jednání rady.
Veřejně nicméně nechtějí úřady ani politici zákulisní jednání komentovat. „Věc řešíme. Teď v kauze není pohyb,“ uvedla na dotaz redakce ministryně spravedlnosti Marie Benešová.
A mluvčí spravedlnosti Vladimír Řepka pak dodal: „V současné době se čeká na rozhodnutí ministra spravedlnosti JAR o povolení či nepovolení vydání Radovana Krejčíře do České republiky.“
Kdo se bojí Radovana Krejčíře? Čtěte v květnovém časopise Neovlivní.cz. Předplatit jej můžete zde: