Časopis Neovlivní: Okradený Baroš, rozešlý Babiš a nová kometa v Brně

Poslední víkend na objednání aktuálního vydání tištěného časopisu.

Milí čtenáři, ještě celý víkend je k mání květnový časopis Neovlivní.cz.

Podívali jsme se v něm do detailu na rozchod Andreje Babiše s chotí Monikou. Že je to téma jak z bulváru? Jen na první pohled. Nás totiž zajímalo především to, jak se rozluka odrazí na Babišově miliardovém byznyse a také v další politické kariéře.

Foto: Neo

A zjistili jsme překvapivá fakta. Agrofert se totiž u miliardáře v posledním roce ocitl až jako druhý v řadě. Miliardáře dnes žene touha znovu se vrátit na politické výsluní.

“Přece jen mu na podzim bude sedmdesát. Chce si to ještě užít. Věří, že uspěje a bude znovu premiérem. A tomu úspěchu je ochoten obětovat všechno,“ citujeme v časopise Babišova dlouholetého známého, který s ním budoucnost řešil.

Co tedy Andrej Babiš plánuje? A jakou roli v jeho plánech i dosavadním životě hrály klíčové ženy? Téma časopisu s názvem Všechny Babišovy ženy. A Agrofert.

V aktuální vydání měsíčníku jsme se také podívali na Miliardový krach se zvučnými jmény. Zprvu to vypadalo, že jde o další příběh, kdy sportovci, kteří obecně neoplývají právě velkou finanční gramotností, svěřili peníze někam, kam neměli. Jenže během přihlašování pohledávek do insolvenčního řízení s podnikatelem Romanem Petrem se ukázalo, že ani zdaleka nejde jen o fotbalisty a hokejisty.

Mezi věřiteli obřího pádu, jak píše květnový časopis Neovlivní.cz, je i kdysi jeden z nejinformovanějších lidí ve státě. Bývalý šéf ekonomické kontrarozvědky Jan Šula. Ale také exministr financí Ivan Kočárník, bývalý poslanec ODS Miroslav Ouzký a podstatná část golfového klubu na Karlštejně, za kterým stojí Tomáš Pitr.

Čím je Roman Petr okouzlil? A hlavně: kde teď jsou jejich peníze?

Odpovědi přináší květnové číslo magazínu Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ.

V časopise přinášíme také profil dosud nepříliš známého hráče ve sportovním byznyse. Po hokejové Kometě vstupuje Libor Zábranský i do brněnského fotbalu, když oznámil nákup Zbrojovky. Už dnes je nejvlivnější postavou sportu na jižní Moravě, ale má nakročeno výš.

Foto: Neo

Podívali jsme se také na výroky Tomia Okamury a Andreje Babiše, kteří se tváří, že jejich společná povolební koalice je vyloučená. Vážně? A co třeba taková nová opoziční smlouva či tichá tolerance? Co chybí ANO a SPD, aby vyhrály volby.

Rozebrali jsme na šroubky také téma ruské propagandy, s níž si Západ tak nějak pořád neví rady. “Zvykli jsme si mluvit o ruském vlivu, farmách Ruskem placených trollů, dlouhých prstech Putinových agentů. Zvykli jsme si ruskou propagandu chápat v určitém schématu. A doplácíme na to. Pokud chceme skutečně pochopit mechanismy, s jejichž pomocí Rusko ovlivňuje klima Západu, a začít se jim bránit, musíme si nejprve odpovědět na otázku, zda vůbec něco jako ideologie putinismu existuje. A jak přesně funguje,” stojí v úvodu článku Prudce nakažlivý putinismus.

A pátrali jsme také po tom, kam zmizely obecně uznávané autority. Proč jsme je zavrhli a potřebujeme je vůbec?

“Svět je dnes příliš složitý a my potřebujeme modely, které můžeme kopírovat. Potřebujeme strukturovanou společnost, společnost s lidmi, kteří mají moc a vliv, kterým věříme. Bez autorit bychom se ve světě ztratili,“ říká k tématu psycholog Dalibor Špok.

V časopise najdete také rozhovor s lékařem ze záchranky Markem Dvořákem či pravidelný sloupek principála Jana Hrušínského.

Díky, že nás čtete!

Vaše Sabina Slonková

Květnový časopis objednávejte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email