Kolářovo Centrum pohybové medicíny u Babiše definitivně skončilo

Po fyzioterapeutovi Kolářovi se z Babišovy budovy odstěhovali i všichni ostatní lékaři kliniky, kterou se politik rád chlubil.

Ještě 31. října svolávalo hnutí ANO tiskovku prezidentského kandidáta do budovy, kterou partaj i Babiš označovali jako Centrum pohybové medicíny. Ty časy už jsou ale pryč. Nápis na vstupních dveřích i světelný poutač CPM z budovy v Pyšelské ulici v Praze na Chodově zmizel.

Lékaři z centra spojeného především s uznávaným fyzioterapeutem Pavlem Kolářem se z Babišovy budovy podle zjištění Neovlivní.cz definitivně vystěhovali. Dvě patra jsou nyní prázdná, dole zůstala restaurace s prostory, kde se odehrávají právě stranická setkání.


Budova ještě s nápisem CPM Foto: Wikimedia

A dnes…nápis je pryč Foto: Neo

Odchod redakci potvrdili sami lékaři Centra pohybové medicíny. “Je to tak, končila nájemní smlouva a vzájemně jsme se obě strany dohodly, že nebudeme dál pokračovat,” vedl primář CPM Vítězslav Hradil.

Centrum také podle informací Neovlivní.cz výslovně trvalo na tom, aby Babišův holding neprodleně odstranil z budovy nápisy CPM. Právě proto, že se tam konají i tiskové konference hnutí ANO a nově i prezidentského kandidáta. A v médiích to pak vypadá, že jsou s partají a politikem dál propojení.


ČTĚTE TAKÉ: Miliardová rezidence prezidentského kandidáta


Holding Agrofert se k ukončení kontraktu s Centrem pohybové medicíny nijak nevyjádřil. Stejně jako jeho manažeři neprozradili, k čemu budovu nyní využijí. “Děkujeme za dotaz. Vztahy s našimi obchodníky partnery nekomentujeme,” reagoval na otázky redakce mluvčí koncernu Pavel Heřmanský.

Konec spolupráce mezi Kolářovým centrem a Agrofertem přišel po dvanácti letech. Babiš kliniku otevíral v roce 2012 a snažil se vytvářet dojem, že je to on, kdo stojí za Centrem pohybové medicíny s respektovaným Pavlem Kolářem.

“Babišův hlavní stan je v kavárenském salonku v sousedním Centru pohybové medicíny – soukromé klinice, kterou Agrofert postavil za 400 milionů korun pro Babišova kamaráda, fyzioterapeuta Pavla Koláře,” psala média v roce 2012.

Pozoruhodná je i dobová pasáž z deníku A-ha: “Klinika s pětatřiceti lékaři a sestrami nemá být jen pro boháče. Naopak. ‘Jsem dost sociálně orientovaný, to by bylo proti mému životnímu přesvědčení,“ tvrdí Babiš. 

Ve skutečnosti Kolář a spol. platili v budově vysoký nájem, spolupráce rozhodně nestála na přátelství. Důvodem jejich rozchodu byl ale nakonec kromě nájemného hlavně fakt, že Andrej Babiš po lékaři chtěl, aby ho podpořil v parlamentních volbách. Kolář se ovšem s politikou spojovat nechtěl.

Politik se přitom s fyzioterapeutem původně přátelil, jejich vztah ale začal drhnout právě po Babišově vstupu do politiky.

“Andrej Babiš byl můj pacient, znali jsme se velmi dobře, naše rodiny spolu jezdily na dovolenou. Myslím, že politika, kterou začal dělat, nás trošku rozdělila,” řekl Kolář už před lety v rozhovoru pro časopis Týden.

Následně se z Babišovy budovy odstěhoval on, nyní ho následovali poslední lékaři. Pavel Kolář svou kliniku přestěhoval do nových prostor jinonické Waltrovky, kterou postavil další miliardář Marek Dospiva. Lékaři, kteří Babišovo chodovské sídlo opustili nyní, zůstávají coby pobočka CPM ve stejné čtvrti, jen v domě u jiného majitele.

Zdroj náhledové foto: Wikimedia

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email