Ceny benzínu klesají, marketingový tým ANO ale na změnu nestačil zareagovat

Poslanci ANO v den poklesu cen benzínu a nafty obviňovali vládu, že nic nedělá “pro lidi” a může za rostoucí ceny pohonných hmot.

Ceny benzínu a nafty od chvíle, kdy Vladimir Putin zaútočil na Ukrajinu, klesly. “V pondělí stála 49,22 koruny za litr, o 35 haléřů méně než v neděli. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Třetím dnem v řadě zlevňuje benzin. V pondělí jeho průměrná cena klesla o 54 haléřů na 46,54 koruny. To představuje nejvýraznější mezidenní pokles za více než 11 let, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda,” stojí ve zprávě veřejnoprávní agentury ČTK.


Foto: Shutterstock.com

Ceny pohonných hmot klesly poté, co vláda Petra Fialy oznámila, že bude kontrolovat marže pumpařů. Od pondělí musí čerpací stanice posílat ministerstvu financí pravidelné hlášení o průměrné prodejní ceně benzinu a nafty. 

Marketingový tým hnutí ANO ale nestačil na tuto změnu zareagovat. Poslanci bývalého premiéra Andreje Babiše proto i v den poklesu cen dál jeli linku, že benzín je drahý kvůli současné vládě, která podle nich pro “lidi nedělá nic.”

Například bývalá ministryně financí Alena Schillerová v pondělí oznámila svým sledujícím na sociální síti: “Francie dá na boj s vysokými cenami pohonných hmot 50 mld.Kč. Němečtí politici makají na: 1) daňové úlevě na benzín a naftu, 2) pomoci lidem s placením energií, 3) kompenzacích pro firmy postižené sankcemi, 4) úpravě Kurzarbeitu. Vláda Petra Fialy je originální. Nedělá pro lidi nic.”


ČTĚTE TAKÉ: Kdo zastaví Putina


Týž den si přisadil i poslanec Martin Kolovratník. “Říkáme to vládě už 14 dnů. A nabízíme řešení. Například teď zavádí Francie pod vedením Macrona snížení o 15 centů na litr a řeší další plošné kroky. Jak pomoct svým lidem a firmám. V ČR bohužel stále nic…,” napsal na Twitter.

A z pondělí je i tento příspěvek bývalého vicepremiéra Karla Havlíčka. “44 % z ceny benzínu a 37 % z ceny nafty dělají daně. Spotřební a DPH. Proč ale pomáhat jednoduše, když to jde komplikovaně. Takže zase nic….,” stojí v něm.

Jak už jsme popsali v lednu, navzdory tomu, že nakonec Andrej Babiš nečekaně hladce předal moc do rukou vlády Petra Fialy, neznamená to rozhodně miliardářův konec v politice. Babiš se nevzdává. Jeho tým podle zjištění Neovlivní.cz připravil a mezi vánočními svátky spustil strategii, která mu má pomoci získat prezidentský post a také jeho hnutí ANO vrátit v příštích volbách zpátky do Strakovy akademie.

Součástí taktiky, jejíž existenci redakce ověřila hned u několika Babišových spolupracovníků, je vytváření obrazu Andreje Babiše-sjednotitele. Roli těch “zlých”, kteří kritizují každý krok nové vlády, převzali jeho poslanci.

Poté, co Putin napadl Ukrajinu, Babiš coby “předseda opozice”, jak se sám tituloval, zmizel ze scény. Ukázalo se, že okupace Ukrajiny je pro něj minové pole. V tomto textu jsme doložili, jak mu jeho příznivci dávají najevo, že je odsouzením Putina zklamal.

Jeho tým nicméně obratem našel ztracenou rovnováhu a využil nárůstu cen energií a pohonných hmot. A začal v souladu s nálady voličů ANO z toho obviňovat Fialovu vládu.

Od minulého týdne je Andrej Babiš v nemocnici. Tvrdí, že má částečně neprůchodná střeva. Jeho komentáře k poslednímu vývoji tak nejsou veřejně známy. Stejně tak jeho reakce na cestu jeho nástupce Petra Fialy do bombardovaného Kyjeva.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email