Chystá Kleslová rezignaci na post starostky? Řeší se v ANO

Radmila Kleslová chce úplně odejít z politiky, chystá rezignaci na post starostky Prahy 10. Takové informace se nyní podle zjištění Neovlivní.cz řeší v zákulisí v centrále hnutí ANO. Sama Kleslová ohledně svých plánů mlčí, opakovaně ale odmítla svolat zastupitelstvo na Praze 10.

S novým rokem přišly z Prahy 10 nové zprávy ohledně politické budoucnosti donedávna nejvlivnější ženy vládního hnutí ANO. Partaj začala řešit, zda se Radmila Kleslová skutečně chystá svou kariéru političky ukončit.

O Kleslové: 

Radmila Kleslová. Repro: ČT
» Speciál Neovlivní.cz: Radmila Kleslová a její nahrávka kvůli angažmá v ČEZ
» 2015: Černý rok pro Kleslovou. Přišla o půl milionu měsíčně
» Právnička drah odmítla Kleslové proplatit faktury
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty

“Takové informace v ANO zaznívají. Rezignace z její strany by podle nich měla nastat během ledna,” uvedl zdroj blízký vedení hnutí. Stejné informace redakce Neovlivní.cz získala i od dalších politiků ANO.

Jestli se skutečně Radmila Kleslová chystá na politický exit, ví ovšem v tuto chvíli jen ona sama. A pak také lídr hnutí Andrej Babiš.

Ani jeden z nich zprávy o údajné chystané rezignaci nekomentovali. Otázky zaslané sms zprávou obdrželi, na jejich znění ale nereagovali.

Každopádně pozice Kleslové, která kvůli svým příjmům ve státních a městských firmách (více zde ») a vyhrožování členům dozorčí rady ČEZ (více zde »), ztratila prakticky všechny politické body, funkce a tím i vliv, by definitivnímu odchodu nasvědčovala. Kleslová si podle informací Neovlivní.cz ve svém okolí postěžovala, že jí politika kazí byznys a nehodlá jej proto obětovat. K lobbingu by se přitom chtěla vrátit.

O jejím osudu v čele radnice Prahy 10 se bude mluvit příští týden, na kdy je svolané jednání zastupitelstva. V opozici už před svátky začaly padat návrhy na její odvolání. Opozičním zastupitelům sice pro tento krok chybí čtyři hlasy, starostku nicméně čeká na zasedání grilování. Mimo jiné i proto, že odmítala svolat jednání zastupitelstva. To naposledy řádně zasedalo loni v září.