Další kolo: Vládní program pro hospodské opět nefunguje

Havlíčkův resort pomoc pro gastro spustil v pondělí. Už druhý den systém kolabuje

Ani druhý den po spuštění se většině majitelů hospod a restaurací nedaří zaregistrovat do vládního programu Gastro Uzavřené restaurace. Ten spustil Babišův tým v pondělí se slovy, že je určený na pomoc podnikatelům z gastro sektoru, kterým kabinet zakázal podnikat kvůli koronaviru.

Jak jsme popsali, v pondělí to většina podnikatelů vzdala. “V naší společnosti na tom strávil jeden člověk 6,5 hodiny. Snažili jsme se registrovat dvě naše společnosti. Marně. Rezervace do systému se nepodařila, systém vůbec nefungoval,” uvedl Jan Horešovský ze společnosti Vinograf.

A stejné obtíže podnikatele čekaly i v úterý ráno.


Tak vypadá pomoc podnikatelům v Gastro druhý den po spuštění programu. Foto: Neovlivni.cz

Úřad Karla Havlíčka přitom už v pondělí sliboval, že navýší kapacity a systém bude plně funkční. Ukázalo se totiž, že na stejné platformě jako program Gastro běží současně jiný projekt s názvem Nájemné. A systém prostě zátěž nezvládá.

Havlíčkův resort přišel v pondělí prostřednictvím mluvčí Štěpánky Filipové s neotřelým návodem, jak mají lidé postupovat: “Je potřeba si uvědomit, že není nezbytné, aby se žádosti do nového programu Gastro podávaly hned, protože je tam termín až do 1. března.”

Potíže se ovšem opakují už druhý den a Havlíčkův úřad nedodal další manuál, co dělat, pokud se to bude opakovat až do 1. března.

A co přesně zažívají podnikatelé, kteří se snaží na vládní kompenzaci restriktivních opatření dosáhout?

“Za tu dobu těch 6,5 hodin se podařilo nahrát základní údaje o firmě a z patnácti zaměstnanců pouze tři. Údajně osvědčený systém měl prakticky nulovou odezvu. Za těch několik hodin se více než dvacetkrát zhroutil na chybu aplikace a nebyl schopen uložit víc než 25% nutných dat, zbytek prostě ztratil. Bylo to plošně po celé republice, systém vůbec nefungoval. Všichni, s kterými jsem mluvil, to vzdali,” dodal za Vinograf Horešovský.

Jeho zkušenost doplňují ohlasy ze sociálních sítí. “Celý den jsem to vyplňoval tímhle tempem. Dostal jsem se až k zaměstnancům, ale pak to nešlo vůbec,” popsal na Twitteru svůj pokus Martin Černocký.

A další podnikatel napsal: “Potvrzuji stejné problémy. Lagující a padající systém, při uploadu souborů chybové hlášky o nedostupném Ajaxu. Ale třeba za to někdo dostane vyznamenání…”

Zdroj náhledové foto: amsp.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email