Další kompromitující video? Lidé z kauzy Forejt mluví o členovi vlády

Dva měsíce poté, co se objevila kompromitující nahrávka na bývalého ředitele prezidentského protokolu Jindřicha Forejta, tvrdí jejich prodejci, že mají další video. Tentokrát podle jejich tvrzení zveřejněného na portálu Seznam.cz míří na jednoho z ministrů Sobotkovy vlády. Údajné video ale dosud nikomu neukázali, jeho existence tedy není nijak potvrzená. I tentokrát tvrdí, že za něj chtějí peníze. Policie doposud nikoho z mužů ani nevyslechla.

Na další plánovanou akcí lidí z Forejtovy kauzy upozornil portál Seznam zprávy ve svém středečním pořadu Zvláštní vyšetřování. Miroslav Remeň, muž, který loni v říjnu obcházel redakce novin a serverů s nabídkou na odkoupení videa s Forejtem, v pořadu uvedl, že se chystá další podobná akce.

K tématu:
»Forejt rezignoval, oficiálně ze zdravotních důvodů
» Rekonstrukce: Forejtovo soukromí nabízeli za miliony, pak slevili
» Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt končí

“Tentokrát jde o člena vlády. Jde o video a o trestný čin spojený s prostitucí,” prohlásil Remeň.

O existenci videa promluvil v pořadu Zvláštní vyšetřování i další svědek, pracovník ministerstva kultury Martin Černý. Ten byl s muži z Forejtovy kauzy už loni ve spojení, dokonce jim nabízel, že video se šéfem hradního protokolu dostane mezi politiky. “Mluvili o dalším videu, má jít o jednoho z ministrů,” řekl v pořadu Černý.

Existence dalšího kompromitujícího videa nicméně není nijak potvrzená. Remeň i Černý shodně tvrdí, že je nemají. “A nechci to těm lidem, co to mají připravené, nějak zkazit,” dodal Remeň.

Tím, kdo podle svědectví Černého a Remeně videem disponuje, je Bohumil Horáček. Muž, který prodával Forejtovo video a přiznal se, že je také natočil. Horáček nicméně v reportáži odmítl, že by video s ministrem vlastnil. Na záběrech skryté kamery přiznal, že kromě Forejta si natočil víc klientů, kterým zajišťoval eskortní služby a případně i dodávky drog. Jejich jména ale neprozradil.

Ačkoli nahrávkou, na níž je zachycený obnažený muž s vizáží Forejta, jak šňupe bílý prášek, se policie zabývá už od konce loňského roku, aktéry případu dodnes nevyslechla. “Nikdo mě nikam nepředvolal,” prohlásil Horáček.

Policie tvrdí, že případ vyšetřuje, detaily ale zveřejňovat nemůže. “To, že nebyli na výslechu, neznamená, že nejsou monitorovaní,” prohlásil zdroj blízký vyšetřování.

Jindřich Forejt skončil na Hradě loni v prosinci po sérii přehmatů, které vystavily Hrad i prezidenta Miloše Zemana trapným situacím. Prezident například přijel pozdě na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče, Hrad musel vysvětlovat vyznamenání-nevyznamenání pro Jiřího Bradyho a nakonec se omlouvat za to, že Forejt na oslavách 28. října přehlédl amerického velvyslance Schapira a prezidentská kancelář o něm tvrdila, že vůbec nedorazil.

Dva dny poté, co deník Neovlivní.cz oznámil Forejtův konec, výše zmiňovaní muži přece jen nahrávku protlačili do médií. Zveřejnil ji server Hlídací pes, všechna další oslovená média ji odmítla koupit. Z pořadu Zvláštní vyšetřování přitom vyplynulo, že muži v případě Forejta nejednali na vlastní pěst. Kdo za případem stojí ale zatím jasné není.