Další trestní oznámení na Kleslovou. Opět kvůli odměnám

Bývalá první dáma hnutí ANO Radmila Kleslová čelí dalšímu trestnímu oznámení. Tentokrát na ni poštvali policii Piráti, kteří chtějí prošetřit oprávněnost jejích příjmů ze státních a městských společností. Deník Neovlivní.cz již v lednu informoval, že příjmy Kleslové řeší žalobci. Trestní oznámení tehdy přišlo od hnutí Anonymous.

Piráti mají podezření, že vyplacené milionové odměny za angažmá Kleslové ve státních a městských společnostech neodpovídají skutečné práci,  kterou pro ně odvedla. Trestní oznámení pro Neovlivní.cz potvrdil zastupitel za Piráty Adam Zábranský. “Je zde podezření až na milionové škody,” míní Zábranský.

Policie už přitom celý případ řeší, a to díky prosincovému udání od hnutí Anonymous (psali jsme zde »). Jeho podstata stojí rovněž na tom, že hnutí považuje práci Kleslové za fiktivní a tím pádem podle nich společnosti finančně poškodila. To, že se úřady případem zabývají, pro Neovlivní.cz potvrdila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

“Ano, trestní oznámení jsme obdrželi,” uvedla Bradáčová. Vzhledem k výši možné škody, která nedosahuje 150 milionů, byl případ postoupen na místně příslušné státní zastupitelství.

Vyšetřování vůči Radmile Kleslové je vedeno pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku, případně z jiných trestných činů. Sama Kleslová se k případu dosud nevyjádřila, v minulosti ale jakékoli pochybnosti odmítala.

Působení v městských a státních společnostech připravilo Kleslovou o veškerý politický vliv i funkce. Nejprve rezignovala na post místopředsedkyně Babišova ANO, následně se vzdala vlády nad pražskou buňkou a před pár dny opustila i křeslo starostky pro Prahu 10. Rozhodující byly nejen informace o jejích nadstandardních příjmech, ale také zjištění Neovlivní.cz, že politička vyhrožovala členům dozorčí rady státní firmy ČEZ, aby se nezajímali o její smlouvu s energetickou společností.