Data: Jak je v Česku rozprostřen ruský byznys

Rusové jsou hned po Češích nejčastějšími vlastníky českých firem. Deník Neovlivní.cz se z tisíců podniků zaměřil na ty lokální, v regionech – s ambicí ukázat na konkrétní příkladech, jak “řadoví” ruští byznysmeni v Česku reálně fungují.

Redakce se při mapování zaměřila na společnosti, jejichž tržby dosáhly alespoň 25 milionů korun. “Takových společností je napříč republikou 116. Jde o firmy jak s přímým, tak kombinovaným vlastnictvím,” uvedla Barbora Laušmanová ze společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která Neovlivní.cz základní data o těchto firmách poskytla.

Zvolený filtr pomohl najít a popsat příklady výrobních společností Rusů v krajích, které u nás opravdu podnikají: nabízejí konkrétní produkty, zaměstnávají místní lidi. Tedy ne “kancelářské společnosti” v centrech velkých měst, které jsou často jen schránkami bez činnosti (a jimž se budeme věnovat v jiných materiálech).

Na úvod série – ještě před tím, než představíme profily konkrétních firem z vybraných krajů – nabízíme přehledný souhrn dat.

Data: CRIF – Czech Credit Bureau; Grafika: Newslab

Data: CRIF – Czech Credit Bureau; Grafika: Newslab

Čtěte dále: Po stopách ruského byznysu v Česku »

 

Projekt podpořily:Nadace Open Society Fund Praha

osf

CRIF – Czech Credit Bureau
CRIF-czech_logo