Databáze lží: Havlíček, okruh a co je třeba voličům zamlčet

Havlíček v roli ministra kritizoval průtahy při přípravě Pražského okruhu, nejnovější skluz má na svědomí zastupitelka zvolená za ANO.

«« Zpátky do databáze lží

Komunální volby se blíží a do databáze politických lží budované redakcí Neovlivní.cz se dostávají i zjevné předvolební fauly. Ten poslední zápis si vysloužil Karel Havlíček z hnutí ANO.


Karel Havlíček se rád nechával fotit při otevírání nových silničních staveb. Zde s Andrejem Babišem na prohlídce zrekonstruovaného mostu Vysočina na D1, 28. 11. 2020. Foto: Úřad vlády

Bylo 30. července 2020, když si tehdejší ministr dopravy Karel Havlíček pochvaloval: “Uhříněves zlomena. Panoptikum, kdy klíčový pražský okruh 14 měsíců nelogicky blokoval úředník z Uhříněvsi je u konce. Po tlaku Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic jsme konečně získali územní rozhodnutí.”

Havlíček tehdy napadl i uhříněveský stavební úřad. Na webu ministerstva se tehdy objevila slova, z nichž vyplývalo, jak moc Havlíčkovi leží na srdci, aby projekt neprovázely průtahy. “Stavební úřad Prahy 22 dle našeho názoru nereflektoval důležitost stavby a její význam pro celou dálniční síť České republiky a celý proces se neúměrně dlouho protahoval,“ stojí na stránkách ministerstva dopravy, které Havlíček tehdy vedl.

O dva roky později to je jeho stranická kolegyně, kdo nyní hodil do Havlíčkem propagovaného projektu vidle. Zastupitelka městské části Praha 20 (Horní Počernice) Jana Hájková zvolená za ANO iniciovala soudní žalobu právě proti pravomocnému územnímu rozhodnutí.

A Karel Havlíček to tentokrát přešel mlčením.

“Předkladatelkou materiálu k žalobě byla na Praze 20 paní Hájková, zastupitelka za ANO. My to zde na Praze 22 s kolegy neseme nelibě, protože na územním rozhodnutí už se nechalo takové práce, že další odsun zahájení dostavby 511 by pro nás znamenal další dopravní zátěž,” reagoval pro Neovlivní.cz bývalý starosta sousední městské části 22 (Uhříněves) Vojtěch Zelenka.

Postoj Hájkové a dalších 13 zastupitelů z přítomných 21 zcela jistě výstavbu obchvatu, který má ulevit dopravě v Praze, zdrží. Územní rozhodnutí původně vydal stavební úřad v Uhříněvsi a verdikt letos v červnu pravomocně potvrdil jihočeský krajský úřad.

Nyní schválená žaloba má dosáhnout zrušení územního rozhodnutí a přehodnocení výstavby Pražského okruhu.

«« Zpátky do databáze lží

Zdroj náhledové foto: Úřad vlády

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email