Databáze lží: Okamura a vlastizrádci

Lídr SPD lhal o své politické konkurenci a má na to i úřední razítko

«« Zpátky do databáze lží

Nestává se to často, ale čas od času se takový případ objeví: zápis do Databáze politických lží podpořený soudním verdiktem.


Zdroj: SPD

Takový je případ lídra opoziční SPD Tomia Okamury, který kvůli válce na Ukrajině tak trochu prošuměl. Je škoda si ho nepřipomenout.

Zápis do naší databáze si Okamura vysloužil svými výroky o politické konkurenci, konkrétně o europoslanci za KDU-ČSL Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi. Okamura o nich řekl, že hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů.

“Výrok byl jednoznačně lživý, nepravdivý,” konstatoval předseda odvolacího senátu Tomáš Vejnar. A v dubnu pravomocně potvrdil, že se musí Tomio Okamura konkurenci omluvit.

Okamura ale i u soudu trval na svém. Tedy, že jeho vyjádření bylo pravdivé a on pouze prezentoval svůj názor ve veřejné debatě. Obhajobu postavil na tvrzení, že jeho výrok se týkal usnesení ohledně strategie pro Sýrii, které europoslanci za KDU-ČSL podpořili a které vyzvalo členské státy Unie, aby umožnily nalézt ochranu pro uprchlíky i prostřednictvím programu jejich přesídlování a přijímání.

“Když někdo hlasuje pro přijímání uprchlíků ze Sýrie, je to podle mě sankce pro Českou republiku. Z mého pohledu je to podraz, já si za tím stojím. Přijímání migrantů je proti bezpečnosti České republiky,” prohlásil u soudu. 

«« Zpátky do databáze lží


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Horké léto u Starostů. Neznámé detaily aféry

Gazdík svěřil obviněnému z kauzy Hlubuček zakázky na svém ministerstvu

Odpuštění za plyn. Tajná Mynářova mise v Kataru

Miliony pro spolek spojený s manažerkou Babiše


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: SPD

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email