Databáze lží: Rajchl a jeho virtuální realita

Předseda strany PRO byl usvědčen v podstatě obratem. Z oficiálních míst.

«« Zpátky do databáze lží

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl postavil svoji politickou kariéru do značné míry na vytváření virtuální reality. A spousta lidí mu to věří.


Ilustrace: Shutterstock.com

Ne vždycky je ale usvědčený obratem a navíc z oficiálních míst, která nemají důvod mu nijak škodit.

Stalo se to například v den, kdy se pro širší veřejnost poprvé více zviditelnil. 3. září organizoval na Václavském náměstí demonstraci, o které tvrdil, že je protivládní. Fakticky se na podiu střídal s komunisty a řečníky, kteří obdivují Vladimira Putina.

Jindřich Rajchl byl spokojený. A tvrdil, že přišlo přes sto tisíc lidí. “Jak víte, tak jsem učil na policejní akademii a psali mi kolegové, kteří tady dneska zasahují, z auta, že je tady přes 100 tisíc lidí, že to mají spočítané, a psali mi i policisté: jsme s váma!“ oznamoval přímo na demonstraci.

Jenže policie nic takového nepotvrdila. Naopak. Počet účastníků podle svého oficiálního vyjádření snížila o oproti Rajchlovu tvrzení o 30 tisíc.

“Počet účastníků ve 14.30h odhadujeme asi na 70 tisíc,” oznámila policie.

Nebyla to jediná mylná informace, která z Rajchlových úst tu sobotu zazněla. Obratem byl usvědčený i ze lži, že pražský primátor Zdeněk Hřib demonstraci z titulu své funkce cenzuruje.

“Primátor Prahy pan Hřib nechal vypnout kamery z Václavského náměstí, tolik se nás bojí,” tvrdil Rajchl.

Pirátský primátor obratem kontroval: nic jsme nevypnuli. “Žádnou kameru jsem v sobotu na Václaváku kvůli demonstraci nevypnul. Jedná se o HOAX. Vypnutá byla soukromá kamera na hotelu Jalta,” oznámil obratem Hřib.

«« Zpátky do databáze lží


Partner projektu Databáze lží vzniká díky podpoře Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: 

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email