Databáze lží: Schillerová a Fialova drahota

Poslankyně ANO zapomněla, co sama řekla před rokem. Nebo spoléhala, že si to nikdo nepamatuje.

«« Zpátky do databáze lží

V posledních týdnech je to skoro pravidlem. Političky ANO, které jsou aktivní na sociálních sítích, zapomínají, co na ně v minulosti umístily. Po Janě Mračkové Vildumetzové a jejím usvědčujícím videu ze svatby to byla Alena Schillerová, kdo poskytl důkaz sám proti sobě.


Foto: Hnutí ANO

V jejím případě nešlo o kontakty s někým obviněným jako u odcházející místopředsedkyně sněmovny Mračkové. Alena Schillerová jen sama sebe usvědčila ze lži.

Stalo se tak zkraje září, kdy Babišovo hnutí svolalo mimořádnou schůzi sněmovny, aby se pokusilo shodit vládu Petra Fialy. Alena Schillerová během svého projevu tvrdila, že žádný z politiků ANO nepoužil slovní spojení “Fialova drahota”.

“My jsme nikdy terminus technicus Fialova drahota nepoužili. Nikdy ho od nás neuslyšíte, protože víme, že to je hloupost,” prohlásila poslankyně na mimořádné schůzi 1. září.

Jenže zapomněla nebo spoléhala, že si nikdo nenajde, co v minulosti sama psala na své účty na sociálních sítích. Loni v říjnu to byla právě Alena Schillerová, kdo psal o “Fialově drahotě”.

Bylo to 15. října 2021.

“Fialova drahota” tvrdě dopadne na ekonomiku a na domácnosti. Avizované radikální škrty koalice SPOLU za 125 miliard korun ročně nevyhnutelně přivodí hospodářskou recesi. A způsobí také omezení v sociální oblasti či ve zdravotnictví a dalších veřejných služeb,” napsala tehdy ještě ministryně financí na svůj Twitter.

A mimochodem, její šéf Andrej Babiš sice nepoužil termín Fialova drahota, ale byl dost blízko. Letos v únoru na sněmu své partaje prohlásil: “Takže nás čeká Fialova bída.”

«« Zpátky do databáze lží


Partner projektu Databáze lží vzniká díky podpoře Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email