Databáze lží: Šéfka Trikolory a prolhaná Česká televize

Zuzana Majerová tvrdila, že Česká televize o demonstraci neinformuje. První živý vstup přitom televize zprostředkovala dvacet minut po jejím zahájení.

«« Zpátky do databáze lží

Za svá slova sklidila aplaus. Co na tom, že to nebyla pravda.

Předsedkyně krajně pravicové Trikolory Zuzana Majerová na sobotní protivládní demonstraci tvrdila, že veřejnoprávní televize o protestu zamlčuje informace.


Zuzana Majerová na sobotní demonstraci Foto: Trikolora/Zuzana Majerová

“Ahoj, Češi, Moraváci, Slezané…A jelikož vy od podia dolů nevidíte, co se děje na druhou stranu, tak jenom abyste věděli, noviny uvádí 50 až 70 tisíc. Česká televize jako vždy nic,” prohlašovala na demonstraci Majerová.

Ve skutečnosti Česká televize dvacet minut po zahájení demonstrace nabídla živý vstup přímo z akce.

“A míříme na Václavské náměstí, kde se po poledni začali scházet lidé, kteří přišli na demonstraci proti vládním krokům. Oficiálně akce začala zhruba před dvacet minutami…Protest s názvem Česká republika na prvním místě sleduje Václav Vohlídal. Vašku prosím tě, kolik lidí na místo dorazilo?” otázala se moderátorka.

A následoval živý vstup reportéra Vohlídala. Včetně popisu, jak moc je Václavské náměstí zaplněné.

Protivládní demonstraci její organizátoři prezentovali jako akt zoufalých lidí, kteří se obávají následků asociálních kroků Fialovy vlády. Při bližším prozkoumání jmen organizátorů i vystupujících je ale zřejmé, že šlo o lidi známé z antivaxerské scény a prokremelské aktivisty. Nebo rovnou členy komunistické strany.

Takto se například jeden z organizátorů Ladislav Vrabel, prezentoval na svém facebookovém profilu poté, co Vladimir Putin zaútočil na Ukrajinu a začal tam zabíjet civilisty: “Neonacisté na Ukrajině vyvraždili za posledních osm let až 14 000 občanů Ukrajiny ruské národnosti – včetně dětí. Známé jsou případy na Krymu, kde neonacisté bili lidi tyčemi, nutili je jíst rozbité sklo a stříleli je do zad, když utíkali. V Oděse zase neonacisté upálili za živa až 48 lidí.”

«« Zpátky do databáze lží


Partner projektu Databáze lží vzniká díky podpoře Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Trikolora/Zuzana Majerová

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email