Databáze lží: Senátorka Kovářová a manželské povinnosti

Novopečená senátorka veřejnosti tvrdí, že manželé mají povinnost provozovat sex a počínat děti

«« Zpátky do databáze lží

Advokátka a bývalá ministryně Daniela Kovářová vstoupila do Senátu se slovy, ať si na ní dají všichni pozor. Její veřejné výroky ohledně registrovaného partnerství nicméně ukazují, že senátorka má buď smůlu na neobratně formulované věty nebo je naopak vybírá velmi cíleně, aby provokovala. I s použitím nepravdivých argumentů.


Foto: Daniela Kovářová

Jako třeba, když na přednášce v nemocnici Motol před pár dny prohlásila, že občanský zákoník manželům ukládá povinnost provozovat sex. Snažila se tak dokázat, proč by páry stejného pohlaví neměly mít možnost uzavírat manželské svazky. Svá slova následně zopakovala i na sociálních sítích.

“Manželé mají právo a povinnost provozovat sex, protože účelem manželství je založení rodiny a „tvorba“ dětí,” uvedla Kovářová na svém facebookovém profilu.

Citovala několik pasáží z občanského zákoníku a výslovně pak dodala: “Z uvedených citací plyne, že manželé mají zákonnou povinnost/právo se o děti snažit, tedy i provozovat spolu sex.”

Povinnost sexu senátorka dovodila kupříkladu z věty “manželství je trvalý svazek muže a ženy, jehož hlavním účelem je založení rodiny.”

Formulace o povinném sexu ale v občanském zákoníku výslovně uvedená není. Neobsahuje ji ani žádný jiný zákon.

Daniela Kovářová to obratem schytala na sociálních sítích i od dalších právníků. “Pokud by chtěla být Daniela Kovářová skutečně přesná, pak by ocitovala to ustanovení celé, totiž že založení rodiny, řádná výchova dětí – ale vedle toho i vzájemná podpora a pomoc jsou hlavním, nikoli jediným účelem manželství. Konkrétní důvody, smysl a naplnění institutu manželství zákon ponechává zcela otevřené osobám, které do tohoto dobrovolného svazku vstupují,“ citoval iRozhlas kupříklad advokátku Věru Novákovou.

Ta navíc dodala: “Paní senátorka jako právnička a praktikující advokátka musí vědět, že její tvrzení nejsou pravdivá. V tom, co říká, nelze spatřovat nic jiného než zlý úmysl. Její výroky jsou v každém případě zraňující, rozdělující a nebezpečné. S tím vším by jako veřejně činná osoba měla být konfrontována a měla by za to přijmout odpovědnost.”

Daniela Kovářová ale na svém výroku trvá. “Moje vystoupení bylo o manželství. O tom privilegiu, o té svátosti. O manželských právech a povinnostech. A o sexu, protože šlo o sexuologický kongres,” uvedla na svém profilu. 

«« Zpátky do databáze lží

Nové přírůstky v naší Databázi lží pravidelně přinášíme v tištěném časopise Neovlivní.cz. Který politik lhal nejčastěji? Časopis k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Daniela Kovářová

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email