Databáze lží: Vildumetzová a zdecimované zdravotnictví

Poslankyně ANO si stěžuje na nedostatek lékařů a dlouhé lhůty na operace. ANO přitom mělo pět ministrů zdravotnictví.

«« Zpátky do databáze lží

Některé zápisy do naší Databáze politických lží si politici vyslouží nejen vysloveným lhaním, ale i zatajením celé pravdy a zveřejněním jen části příběhu. Jedním za takových příkladů je Jana Mračková Vildumetzová, bývalá hejtmanka a dnes poslankyně ANO.


Jana Mračková Vildumetzová Foto: Hnutí ANO

Vildumetzová včera ve Sněmovně tepala vládu za to, že lidé v České republice příliš dlouho čekají na operace a chybí dostatek vybraných lékařů specialistů.

“Vždyť přece všichni víme, že než k nám uprchli uprchlíci , tak jsme neměli dostatek dětských lékařů, praktiků, zubařů, gynekologů… Kdybychom se podívali na zubaře, když za vámi přijde paní, a měla jsem tu zkušenost, že opravdu mi napsala dopis. On trošičku ten dopis zněl, že by se nad tím mohl někdo pousmát. Té paní bylo přes 80 let a potřebovala zubní ošetření, ale nikdo ji nechtěl ošetřit. A ona mi ten dopis napsala v tom duchu, že sice – a teď to řeknu – nemá už ve své puse tolik těch zubů, ale že pokud nebude mít toho zubního lékaře a půjde na pohotovost, tak že jí připraví i o ty poslední zuby a že jí to strašně bolí, že už obešla tolik zubařů a nikdo ji nechce vzít,” prohlašovala včera Vildumetzová.

A dodala: “A musím říct, že když se podíváme i na ty statistiky, jaké u nás v současné chvíli jsou čekací lhůty na operace, tak já bych byla ráda, abyste si to všichni poslechli: Totální endoprotéza kolena – v průměru se čeká 126 týdnů, totální endoprotéza kyčle – v průměru se čeká 96 týdnů, ošetření chrupu, pokud potřebujete v totální anestezii, 110 týdnů, oční klinika dětská – 60 týdnů. A tak bych mohla samozřejmě pokračovat.”

Vildumetzová ale zapomněla dodat, že hnutí ANO se od roku 2014 podílelo na vládě a poslední čtyři roky mělo v gesci přímo ministerstvo zdravotnictví. V jeho čele se vystřídalo celkem pět ministrů.

Adam Vojtěch, Roman Prymula, Petr Arenberger, Jan Blatný a znovu Adam Vojtěch.

Poslankyně Vildumetzová už ve Sněmovně neřekla, co přesně udělalo hnutí ANO za osm let vládnutí pro to, aby se situace v termínech operací a na poli lékařů zlepšila.

«« Zpátky do databáze lží


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email