Databáze lží: Vildumetzová a zrušené tréninky kvůli Ukrajincům

Babišova stínová ministryně vnitra šíří dezinformace o pomoci uprchlíkům.

«« Zpátky do databáze lží

Hnutí ANO Andreje Babiše jede poslední týdny linku, že Fialova vláda upřednostňuje při pomoci potřebným ukrajinské uprchlíky před českými občany, kteří se ocitli v nouzi. Poslankyně Jana Vildumetzová-Mračková dokonce o víkendu tvrdila, že kvůli uprchlíkům přišli lidé v Karlových Varech o tréninky v tamní KV Areně.

Ilustrace: Shutterstock/Tomáš Vynikal

“Musím to říct. V Karlovarské kraji vzniklo centrum v KV Areně. Bezpečnostní rada kraje rozhodla, že odebere KV Arenu, kde probíhají tréninky dětí. Občané byli naštvaní, protože tam nemohli chodit,” tvrdila poslankyně v Otázkách Václava Moravce.

Jenže pravda je taková, že centrum pro uprchlíky vzniklo jen v multifunkční hale arény. Tréninková hala a další sportovní zázemí zůstalo otevřené. A tam se také přesunuly tréninky z multifunkční haly.

“Spolupracujeme v současných chvílích s vedením klubu HC Energie na přepracování rozvrhů tréninků všech skupin mládeže, dětí, juniorů či A týmu apod., do Tréninkové haly, co nadále bude sloužit potřebám ledních sportů,” oznámila krátce po březnovém rozhodnutí kraje sama KV Arena.

A její zástupci výslovně doplnili: “KACPU se nachází nyní pouze v Multifunkční hale. Tréninková hala, Hala míčových sportů i Bazénové centrum jsou v standardním provozu.”

Bezpečnostní rada kraje rozhodla o využití prostor KV Areny poté, co kvůli uprchlické vlně nestačily dosavadní prostory. Reakce Vildumetzové nasvědčuje tomu, že politiky ANO nejvíc naštvalo, že se s nimi kraj vedený hejtmanem za STAN o svém rozhodnutí využít arénu nebavil. Stejně totiž reagovala stranická kolegyně Vildumetzové a primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Hala patří městu, hokej v ní hraje extraligový celek HC Energie. Sportovci přijali rozhodnutí kraje se stoickým klidem.

“Teď jsou důležitější věci, než je hokej. Nemůžeme je upřednostňovat v situaci, kdy se do regionu valí tisíce uprchlíků,” řekl například majitel HC Energie Karel Holoubek, který rozhodnutí kraje podpořil.

Jeho klub tak musel domácí zápasy předkola odehrát v Chomutově. “Hokej je krásná věc, ale teď jsou důležitější věci a pomoc Ukrajině je přednější,” citovaly stránky klubu reakci kapitány Tomáše Vondráčka.

«« Zpátky do databáze lží


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Miliony pro spolek spojený s manažerkou Babiše

Za milost pro Baláka vláda nebude Hrad nijak “trestat”

Tmavý rover z Hradu na místě žhářského útoku

Instagram Schillerové řeší policie


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Tomáš Vynikal / Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email