Den D Jaromíra Soukupa

Majitele TV Barrandov a několika dalších mediálních titulů Jaromíra Soukupa dnes čeká klíčové jednání s úvěrujícími bankami. Pokud s nimi nenalezne společnou řeč, může to znamenat konec jeho byznysu. Na svoji příležitost totiž čekají zejména TV Prima a podnikatelé spojení s hradními kruhy, kteří mají zájem o televizi, potažmo mediální agenturu Médea.

Do konce ledna měl Jaromír Soukup splatit ČSOB 460 milionů. Banka, stejně jako další věřitelé, totiž podle zjištění Neovlivní.cz koncem loňského roku znejistěla a vypověděla podnikateli úvěrový rámec.

Zákulisí boje o mediální dům Jaromíra Soukupa popisujeme v únorovém časopise Neovlivní.cz

A Soukup peníze neměl. Nepohodl se totiž se svým klíčovým spojencem – poradcem prezidenta Martinem Nejedlým – který mu pomáhal zajišťovat peníze od čínské státní společnosti CITIC.

Minulý týden to sice vypadalo, že pragmatismus zvítězí a obě strany budou ve spolupráci pokračovat, nakonec ale z dohody sešlo. Už poněkolikáté.

A kromě ČSOB dnes Soukupa čeká jednání s další věřitelskou bankou Creditas.

Jak jednání dopadnou, nelze předem odhadovat. Každopádně ve hře je nyní několik scénářů.

Včetně významných pohybů na mediálním trhu – TV Prima má například zájem o Soukupovu televizi Barrandov. Hradní kruhy zase usilují o mocnou agenturu Médea s tržbami kolem tří miliard ročně, přes kterou se prodává a nakupuje reklama v televizích a tištěných titulech.

Aktuální potíže Jaromíra Soukupa tak do značné míry mohou přepsat tuzemskou mapu mediálního trhu.

Co přesně se odehrálo poslední půlrok v zákulisí Soukupova mediálního domu? Jakou nabídku mu dal majitel Primy Ivan Zach? Oč usiluje prezidentův poradce Martin Nejedlý? A je možné, že se bývalý boxer poprvé v životě vzdá? Příběh, v němž nejsou hodní ani zlí, popisujeme v únorovém časopise Neovlivní.cz. Objednat jej můžete zde: