Den zdraví: Kampaň hnutí ANO v režii státu

Politici, kteří kandidují za Babišovu partaj, dělají svojí předvolební kampaň v rámci státních akcí. A za veřejné peníze.

Není lepší příklad předvolebního zvýhodnění vládních stran před opozicí než Den zdraví, který proběhl o víkendu v Praze. Oficiálně jej pořádalo ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem.

“Přijďte za námi na Karlovo náměstí v Praze 2, budeme zde až do 18 hodin. A s námi na dvě desítky stánků se zdravotnickými odborníky, doprovodný program a v 16 hodin koncert skupiny Support Lesbiens,” lákalo v sobotu ministerstvo zdravotnictví.

Jenže kromě odborníků, u nichž si lidé mohli změřit tlak nebo se nechat bez registrace naočkovat, na ně vedle Adama Vojtěcha a premiéra Andreje Babiše čekali také ministři jeho vlády Alena Schillerová a Karel Havlíček. Oba shodou okolností kandidují v nadcházejících parlamentních volbách a aktuálně jedou předvolební kampaň.


Alena Schillerová a Karel Havlíček na Dni zdraví Foto: Hnutí ANO

Oba členové vládního kabinetu se nechali na akci vyfotit. A oba sdíleli fotky s příspěvky na svých sociálních sítích. A hlavně byli vidět. Byli v osobním kontaktu s lidmi, kteří si o víkendu udělali čas na společenskou akci cílenou na zdraví, kterou ministři využili.

A co má ministryně financí v popisu práce, aby chodila na Dny zdraví? V půl jedenácté nastoupili do parku její podřízení z celní správy, aby zahájili “prezentaci práce psů Celní správy odhalující koronavirus”. A zdůvodnění účasti ministryně bylo vyřešené.

Co tam oficiálně dělal Karel Havlíček, kromě toho, že se nechával fotit s premiérem či ministryní Schillerovou, to jasné není. Jeho příspěvky na Twitteru ale jasně odhalují, že tam prostě přijel dělat kampaň.

“Na dnešním Dni zdraví 2021 mi právě měří tlak. Lehce zvýšený. Poté, co jsem zdravotníkům vysvětlil, že jsem měl pár minut předtím TV reportáž ke skandálnímu rušení 12 železničních tratí Středočeským krajem, pochopili. Dopravní politika kraje zvyšuje tlak většině obyvatel regionu,” napsal k jedné z fotografií vicepremiér Havlíček.

Den zdraví trval až do večera, jeho součástí bylo i vystoupení kapely Support Lesbiens. Kolik přesně celá akce stála, to zatím není veřejně známé. Ministerstvo zdravotnictví ani po urgencích na dotazy Neovlivní.cz neodpovědělo.

To, že hodlá hnutí ANO premiéra Babiše v předvolební kampani využít veřejné peníze v rámci státních akcí jsme odhalili už v květnovém časopise Neovlivní.cz.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Babiš chystá onkoprevenci. Před volbami a za státní miliardy


“Stará pravda říká, že stranám, které jsou zrovna u moci, se lépe dělá předvolební kampaň. Narozdíl od opozice mohou k uplácení voličů využít peníze, které jsou státní. Stačí vymyslet projekt, který vypadá nebo i je prospěšný pro společnost a rozjet ho právě v kampani. Přesně to se nyní chystá udělat hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeho tým a lidé z VZP připravují celostátní kampaň na podporu prevence onkologických onemocnění. A součástí má být i příprava projektu na vybudování nového onkocentra v pražské nemocnici na Vinohradech, ” uvedli jsme tehdy.

Detaily, kolik to bude stát a kdo se na tom podílí, jsme pak popsali v tištěném časopise Neovlivní.cz. Pořiďte si PŘEDPLATNÉ ZDE a už vám žádný článek neuteče.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email