Do diplomacie se vrací muž z Kavanovy éry. Díky Hamáčkovi

Politickým náměstkem za ČSSD se má dnes stát Pavel Jaroš, který figuroval v kauze Srba

Tomáš Petříček ještě nezavřel v Černínském paláci dveře a už nastávají první personální změny. Do funkce politického náměstka má být dnes podle informací Neovlivní.cz jmenovaný sociální demokrat Pavel Jaroš.

Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničí ČR. Foto: Shutterstock

“Už je rozhodnuto, dnes to oznámí,” uvedl zdroj obeznámený s Jarošovým jmenováním.

Oficiálně ale ministerstvo zatím nic nepotvrzuje. “Omlouvám se, ale v tuto chvíli nemohu žádné personální změny komentovat,” uvedla mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Pavel Jaroš je z pražské organizace ČSSD a na ministerstvu zahraničí už kdysi pracoval. Bylo to v éře ministra Jana Kavana, kdy resort čelil rozsáhlému vyšetřování kvůli předraženým zakázkám na rekonstrukce ambasád.

V kauze byl obviněný i sám Jaroš, který kvůli tomu šel před soud. Na lavici obžalovaných usedl spolu s bývalým tajemníkem ministerstva zahraničí Karlem Srbou, který si později odseděl osm let za objednávku vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Pro nedostatek důkazů je však soud v kauze zakázek obžaloby po letech vyšetřování zprostil.

Jaroš byl v té době blízkým spolupracovníkem právě Karla Srby. Jeho nynější jmenování politický náměstkem je v kompetenci vicepremiéra Jana Hamáčka, který už v minulosti Jaroše prosadil do funkcí například v České poště.

“Pavel Jaroš má vazby na mafiánské prostředí. Na ministerstvo zahraničí přišel kdysi jako Šloufův muž. Poté byl jako muž kmotra Hrdličky poradcem náměstka primátora Prahy za ODS M. Richtera. V ČSSD je velrybářem uměle nabírajícím členy. Jeho jmenování náměstkem ministra zahraničí je fraška,” komentoval to na Twitteru bývalý ministr za ČSSD Jiří Dientsbier.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email