Do hospody i přes zákaz: Paroubek, Hnilička a šéf policie

Další bývalý politik porušil vládní nařízení. Deník Blesk ho nachytal v teplickém podniku severočeského kmotra Petra Bendy

Hoteliéři i restauratéři musí mít dle vládního nařízení zavřeno, lidé se nemají družit a po deváté večer platí zákaz vycházení.


Foto: Facebook Jiřího Paroubka

Nic toho ale nevadilo severočeskému podnikateli Petrovi Bendovi, který ve svém hotelu Prince de Ligne uspořádal v sobotu večírek pro desítky hostů. Jak vypátral deník Blesk, mezi hosty nechyběl bývalý premiér a lídr ČSSD Jiří Paroubek. Toho s Bendou pojí přátelský vztah. Přišel i vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, či další bývalý hokejista, exposlanec a dnešní místopředseda rady ČT Jiří Šlégr.

Podle večerního zjištění Radiožurnálu se dýchánku zúčastnil i krajský šéf policie v Liberci Vladislav Husák. Problematický policista s podezřelými kontakty. Ještě coby policejní prezident byl přistižen, jak se řítí do práce rychlostí 190 kilometrů za hodinu a ještě dřív sloužil u Pohotovostního pluku SNB. Také rád zjišťoval informace z politicky citlivých kauz, což ho nakonec stálo post policejního prezidenta, a kamarádil se s Miroslavem Šloufem či Romanem Janouškem.

Lidé chodili ven na cigaretu, nebo odcházeli, možná jediný člověk tam měl respirátor,” hlásil fotoreportér Blesku a deník pak poračoval v líčení průběhu party.

“Hosté se dopravovali buď svými vozy, nebo je na místo svážely taxíky. O početnou družinu v prvním patře hotelu pečoval nejméně šestičlenný sbor číšníků, který pilně roznášel jídlo a pití. Párty se přetáhla až přes půlnoc, v tu dobu se už většina hostů vytrousila ven. Paroubek však zůstal v hotelu přes noc,” napsal list.

Bývalý předseda vlády je už několikátou postavou politického života, který ignoruje vládní nařízení. Blesk už podobně zveřejnil fotografie Romana Prymuly, který navštívil restauraci na Vyšehradě. Případ jej stál politikou kariéru.

S nařízeními si hlavu neláme ani bývalý prezident Václav Klaus. Naposledy odmítli mít roušku přímo na zasedání Sněmovny dva poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko.

Zdroj náhledové foto: Facebook Jiřího Paroubka

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email