Dobro je dobro a zlo je zlo. Tečka. Trochu jiné filmové léto v magazínu Neovlivní.cz

Stačí vyslovit to spojení – Letní kino – a hlava putuje “na prázdniny”. Patří k blahům teplých letních večerů posedět pod tmavnoucí oblohou před nataženým plátnem, nechat se požírat od komárů a hledat pozici, při které by zadek tlačil o trochu méně.

Na letošní prázdniny vás vybavíme pohodlnějším “bijákem”. Oslovili jsme osobnosti spojené s letními filmy. A mluvili společně nejen o natáčení, ale třeba o tom, kam jsme se jako společnost za dobu od natáčení filmu posunuli. Před třiceti lety jsme prožívali poslední socialistické prázdniny, naposledy se vyjíždělo na pionýrské tábory a na podnikové rekreace ROH.

Svoboda a všechny její odstíny se staly tématem, které se jako linka táhne celým letním speciálem Neovlivní.cz.

Ještě svůj časopis nemáte? Předplatit si jej můžete snadno, objednávkový formulář najdete na tomto odkaze ».

A kdo všechno vás v magazínu čeká? A co si také myslí?

Herečka Daniela Kolářová: “Jestli jde spojit dnešní rozdělenou společnost? Chci doufat, že ano, ale myslím, že nás dá dohromady nějaká hrozící katastrofa. Nic jiného než velký malér totiž lidi nesjednotí.”

Divadelník Jiří Suchý: “Moje víra  sílu demokracie je neochvějná. Myslím, že by přežila všechny ústrky, zákazy a diskriminaci.”

Herečka Aňa Geislerová: “Trápí mě převládající pocit, že je něco jedno. Že je jedno, že někdo lže, ale tak to přece nemá být, to není správné.”

Hudebník Ivan Hlas: “Kdo jako mladý nerevoltuje, aspoň trochu, není pořádným člověkem.”

Režisér Jiří Mádl: “Babiš okouzlil marketingem své příznivce natolik, že by odmítli cokoli. I kdyby podřezával kůzlátka tupou lžící v přímém přenosu, oni by opakovali jeho slova, že je to kampaň.”

Novinářka Rebeka Křižanová: “Každý v sobě máme nějakou temnou stránku, někdo víc, někdo míň temnou. Ale jsme lidské bytosti, které jsou vybaveny vlastní svobodnou vůlí. Můžeme se rozhodnout.”

DJ Ivo Pospíšil: “Chybí mi, že jsi doma, zazvoní ti někdo na zvonek u dveří a tam stojí přátelé s flaškou. To se už opakovat nebude. Doba a čas se posunuly. Odešlo to na Facebook, na internet, odlidštilo se to.”

Plovárník Vlastimil Jirsa: “Mi vadí, že se vše staví tak, aby to vydělávalo. Knihovna taky nikdy nic nevydělá, není zisková, ale musí být.”

Manažer Vítězslav Holub: “Politici Romy vždycky potřebují, jen aby si nahnali hlasy a vylepšili image před volbami. Pak už se neděje nic.”

Kameraman Josef Hanuš: “Mám pocit, že současná doba moc komedii nepřeje. Komedie jsou těžké a nevděčné. Tenhle žánr je prostě nedoceněný.”