Začal soud s Babišovým Agrotecem. Projděte si obžalobu

Ve stínu pokusu o sestavení vlády Andreje Babiše začal soud řešit kauzu, která dává nahlédnout do byznysových praktik budoucího premiéra. Výslechy obžalovaných tento týden soud zahájil proces v kauze zmanipulovaných zakázek na státní České poště. Před soudem se zpovídá mimo jiné manažer Babišovy firmy Agrotec, ale i firma samotná. Přinášíme některé klíčové pasáže z obžaloby.

Hlavní poznatky z obžaloby, která má 87 stran, jsme již dříve publikovali ve dvou textech. V tomto článku » si můžete přečíst, pomocí jaké finty se podle žalobců dostával Babišův Agrotec k zakázkám pošty. A že nešlo o jediný případ. Obžaloba nadto vedle podezřelých obchodních případů dává – díky odposlechům -nahlédnout do zákulisí fungování vicepremiérovy firmy. Popisuje třeba to, jak se zaměstnanci hustopečské firmy pokoušeli díky nadstandardním vztahům na poště zjišťovat nabídky konkurenčních firem. Detaily jsme rozebrali v tomto » textu.

Nyní vám nabízíme možnost, abyste si sami prošli poznatky, které státní zástupce vtělil do textu obžaloby. Kvůli jejímu rozsahu zveřejňujeme z celého dokumentu jen několik výsečí – ty, které se týkají právě firmy Agrotec, nyní dočasně zaparkované v Babišově svěřenském fondu.

obzaloba_agrotec_posta1 obzaloba_agrotec_posta2
obzaloba_agrotec_posta3 obzaloba_agrotec_posta4
obzaloba_agrotec_posta5 obzaloba_agrotec_posta6
obzaloba_agrotec_posta7 obzaloba_agrotec_posta8
obzaloba_agrotec_posta9 obzaloba_agrotec_posta10
obzaloba_agrotec_posta11 obzaloba_agrotec_posta12
obzaloba_agrotec_posta13 obzaloba_agrotec_posta14
obzaloba_agrotec_posta15 obzaloba_agrotec_posta16
obzaloba_agrotec_posta17 obzaloba_agrotec_posta18
obzaloba_agrotec_posta19 obzaloba_agrotec_posta20
obzaloba_agrotec_posta21

 

Článek je součástí projektu, v němž redakce Neovlivní.cz mapuje politické pozadí byznysu. Partnerem projektu je Nadační fond proti korupci. O spolupráci si více můžete přečíst zde ». Logo_NFPK_zakladni_300_maly