Dokument: Nahrávka, jak telefonuje Kleslová

Místopředsedkyni ANO a starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou pobouřilo, že se někdo zajímá o její kontrakty, které jí roky přinášely peníze za poradenské služby pro skupinu ČEZ. Několikrát kvůli tomu měla kontaktovat tehdejšího náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta, člena dozorčí rady energetického gigantu. Podrobnosti jsme zveřejnili ve zprávě zde ».

Wagenknecht považoval hovory od vlivné spojky Andreje Babiše za výhrůžné a jeden z telefonátů si nahrál. O tom, proč se Kleslové obával a proč se rozhodl nahrávku zveřejnit, si můžete přečíst v rozhovoru s Lukášem Wagenknechtem zde ».

Nyní vám přinášíme úryvek ze zmiňované nahrávky; její plné zveřejnění redakce připravuje.

Pod samotným zvukem najdete i přepis pasáže, v níž Kleslová jednoznačně – a v rozporu s rétorikou Andreje Babiše – tvrdí, že “šéf o všech smlouvách všude ví”.


….

Pasáž začíná odpovědí Lukáše Wagenknechta, který Radmilu Kleslovou upozorňuje, že v ČEZ jsou díry a tudíž informace o jejím kontraktu mohl vynést kdokoli. “Je to mrzutý. Ale jak říkám, já jsem se na to vykašlal, vůbec jsem to neřešil…,” říká Wagenknecht.

Kleslová: “Já neříkám, že jste to řekl vy. Ne, já jenom říkám, že jste tam v podstatě v nějakém týmu, a že jste třeba měl, měli tomu Tycovi říct, že tohle nemá dělat. A ne se k tomu přidávat. Jakoby. A jestli si pan Tyc myslí, že šéf neví, jakou mám smlouvu na ČEZu, tak se pochopitelně mýlí. Šéf ví o všech mých smlouvách, které mám. Všude. Jo, takže nepotřebuje on, aby mu pan Tyc zjišťoval nějaký moje vztahy někde ve společnostech. Protože za patnáct let má ke mně šéf takovou důvěru, že ví, že to, co mu
řeknu, tak je. Takže nepotřebuje, aby mu to někdo zjišťoval.

Já jsem vás chtěla poprosit, abyste protože si myslím, že tam jste jako vedoucí té skupiny, nebo já nevím, neformální, že to vedete v tý dozorčí radě, tak abyste mu vysvětlil, že prostě todle jako dělat nemá. Že se tím nemstí mě, protože já nemám žádný konflikt zájmů, ale dělá tím problém i šéfovi, protože ho se mnou pořád spojujou. Takže jestli chce pan Tyc popravit mě, tak ať to dělá jinak a nedělá to přes toho šéfa, takhle. Jako aby ho ohrožoval, tak to jsem vás chtěla poprosit, abyste mi to třeba zavolali nebo to takhle neřešili. Já vím, že jste tam nebyl. Zjevně to tam volá ten Tyc tý Slonkový a zjevně má i další dva zdroje, já nevím, kdo jsou ty další zdroje. Možná je to Charvát.”