Dokument: Jak si “nová” vláda Prahy rozdělí lukrativní posty

Po půl roce vyjednávání má Praha novou vládu – stejného složení, jaká byla před podzimním rozpadem. Tentokrát však politici vládních stran ANO, ČSSD a Trojkoalice připravili dokument, podle kterého si ještě dnes na zastupitelstvu rozdají dobře placená křesla ve výborech a dozorčích radách městem spravovaných firem.

Redakce Neovlivní.cz získala návrh usnesení, které dostali až těsně před začátkem jednání na stůl pražští zastupitelé. A to až poté, co o to požádala opozice.

Jde o jmenný seznam svých politiků, které chce koaliční vláda ANO, ČSSD a Trokoalice umístit do vedení výborů v zastupitelstvu.

Kdo ovládá Prahu?

1. Aktuální žebříček vlivu – Top 10 (duben 2016)

Nejde přitom o symbolicky honorované funkce, v souhrnu jde i o více než 70 tisíc korun měsíčně odměn na jedno křeslo. Připadnou politikům ze znovu vládnoucích stran.

V této souvislosti stojí za připomenutí heslo, s nímž strana ANO primátorky Adriany Krnáčové a lídra hnutí, podnikatele Andreje Babiše vstupovala na politickou scénu: “Zrušte trafiky, volte profíky.”

Až návrh níže vládní strany v Praze prohlasují, bude se jednat i o nominacích zástupců města do valných hromad městských společností.

Originál dokumentu se jmény vám předkládáme, nepotřebuje další komentář.

praha_trafiky_ANO_dokument