Časopis Neovlivní.cz: exkluzivní rozhovor o kyberválce

Hackeři promluvili. Zákulisí Fialovy cesty do Kyjeva. Babišovy sliby. Červivá jablka Starostů a další čtení

Milí čtenáři,

prožíváme už druhý měsíc s válkou v zádech a díváme se na utrpení lidí na Ukrajině.

Nebojuje se jen v ulicích ukrajinských měst nebo za stoly politiků. Nesmiřitelnou válku Putinovi vyhlásili hackeři spojení pod vlajkou Anonymous. Získali jsme unikátní rozhovor, v němž se dozvíte, jak kyberválka proti ruskému prezidentovi probíhá, jak hackeři přemýšlí, co je motivuje, jak si vybírají své cíle a taky to, že některé skupiny mají svůj dress code. A že to rozhodně není mikina s kapucí.


Foto: Shutterstock/Neo

Putinova invaze na Ukrajinu přinesla také jeden vedlejší efekt. 24. února se rozplynul sen Miloše Zemana a lidí kolem něj na klidné „dožití“ v úřadu. Kdo následně spustil akci úklid? A čeho se prezidentovo okolí obává? Odpovědi najdete v textu, v němž jsme se podívali za kulisy prezidentské kanceláře.

Jedním z výrazných symbolů Putinovy války se zcela jistě stane cesta premiérů tří zemí bývalého východního bloku do Kyjeva. Vyvolala takové překvapení mimo jiné proto, že se ji podařilo do poslední chvíle utajit. I v Česku, kde se všechno „vykecá“.

Přinášíme detailní rekonstrukci dne, kdy Petr Fiala řekl svým spolupracovníkům „Dal bych si pivo. Ráno jedu do Kyjeva“.

Po šesti letech se rozhoupal státní zástupce Jaroslav Šaroch a poslal k soudu Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Důkazy jsou přitom v zásadě stejné, jako byly na začátku. Jen přibylo těch proti bývalému premiérovi. Spolu s Babišem jde před soud jeho spolupracovnice Jana Mayerová. Zjistili jsme navíc, že v průběhu vyšetřování této kriminální kauzy přistály na účtu spolku tehdejšího manžela Mayerové miliony z veřejných peněz. Za co?


Časopis Neovlivní.cz objednávejte v sekci PŘEDPLATNÉ


V aktuálním vydání magazínu vás čeká také cestovatelský rozhovor s Miroslavem Zikmundem mladším, mediální analýza Petrose Michopulose o tom, jak jdou novináři stále na ruku bývalému premiérovi při jeho tažení na Hrad, a také realisticky poetické zamyšlení Jana Hrušínského o tom, co by viděl Werichův kocour, kdyby si sundal brýle v naší sněmovně.

Někdy si říkám, že bychom takové brýle potřebovali občas my všichni.

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Shutterstock/Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email